Ēdiens labsajūtai un pārliecībai

Veselīgs un garšīgs ēdiens – tas ir ēdiens kas iepriecina mūs ar savu izskatu un smaržu un arī sniedz labsajūtu gan mūsus garšas kārpiņām, gan ķermenim. Pārtikas produktu daudzveidībā iespējams ka neesat pamanījuši kādu no vērtīgiem produktiem, tāpēc janvārī esam izcēluši produktus, fokusējoties uz to kas šogad veselīgi, aktuāli un ko mēs rekomendējam izvēlēties savai ēdienkartei.

Atklājiet no jauna kurkumu! Janvārī īpaši daudz piedāvājumu ap un parp kurkumu – sākot ar kurkumas garšvielām, Yogi Tea kurkumas tēju, 365 augļu sulu ar kurkumu, svaigu kurkumu līdz pat Take Away kafejnīcā baudāmu pēc īpašas receptes gatavota kurkumas latte, kā arī Stockmann Delikateses kulinārijas nodaļā vistas salāti ar kariju (karija galvenā sastāvdaļa ir kurkuma). Gatavojot kurkumu jāņem vērā, ka kurkumīns, kas ir kurkumas sastāvā, un sniedz vērtīgas vielas organismam, ir taukos sķīstošs vitamīns, tapēc kurkumu gatavojiet kopā ar produktiem, kas satur taukus.

Daudziem gads sākas ar apņemšanos kā samazināt vai izslēgt cukura patēriņu. Lielisks palīgs, pildot šo apņemšanos, būs mūsu saldumu izlase – produkti bez pievienota cukura, vai ar dabīgiem saldinātājiem. Pievērsiet uzmanību Latvijas ražotājiem, piemēram, Prosvego piedāvā veselīgus saldumus – Bio karobas batoniņus labsajūtai un karobas trifeles, vai dažādu ogu rullīšus, Kārumu fabrika piedāvā cepumu līniju bez pievienotā cukura, Riceberry piedāvā veselīgus uzkodu batoniņus, kā pārsteigums var būt Latvijas ķiploku medus vai ķiploku konfektes.

Ziemas mēnēšos, kad svaigu augļu un dārzeņu nav daudz, ir veselīgi un reizē tik gardi izdzert svaigi spiestas sulas. Stockmann ir īpaši atlasījis saldākos apelsīnus un sulīgākos greipfrūtus sulai. Greipfrūtu sula ir lielisks C vitamīna un kālija avots, kas palīdzēs uzturēt labu veselību. Apelsīnu sula palīdz attīrīt ķermeni, uzlabot imūnsistēmu un aizsargā pret sirds un asinsvadu slimībām.

Labās baktērijas, kas zināmas arī kā probiotiķi, ir dzīvi mikroorganismi, kam piemīt labvēlīga ietekme uz labsajūtu un organisma veselību kopumā. Tās palīdz sagremot barību un stimulē imūnsistēmu. Dažādi faktori, ieskaitot antibiotiku lietošanu, stresu un nepilnvērtīgu diētu, var izjaukt normālu zarnu trakta mikrofloras līdzsvaru, mazinot organisma aizsargspējas. Alternatīva zālēm ir produkti kas satur dzīvas baktērijas. Populārākie ir jogurti, dzērieni uz tējas sēnes bāzes (kombučas) ka arī skābēti dārzeņi, fermentētas piedevas, kā piemēram sojas mērce vai miso pasta.

Aicinām iepazīties ar tējām,  mūsu izlasē – Dienvidi plus Smiltserķšķu tēja, dažādas detox tējas un iemīļotas Matchas tējas, kā arī maģiskās Plūkt tējas.

Stockmann kulinārijas vitrīnās iesakam Stockmann Delikateses ražojumus, piemēram, tītara fileja marinādē, avokado salātus, lapu salātus ar sēklām vai mūsu izcilos veģetāros tofu salātus miso marinadē.

Ja vēlaties iegādāties drošu un veselīgu un garšīgu vistas gaļu, iesakam zemnieku saimniecību Karotītes vistiņas ir ne tikai laimīgi augušas labos apstākļos, bet arī garšīgas un izcilas it visā. Sākot no cālīšiem līdz pat gaiļiem, te putniem ir brīvība un iespēja kustēties, tāpat kā paēst un dzīvot ilgāk nekā putniem citās pasaules fermās. Šīs vistiņas ir īpašas ar to, ka tās nāk no lēni augošas šķirnes, kas nozīmē, ka līdz kaušanai paiet vismaz 81 diena. Tieši šis dzīves cikls, kā arī tīra un pareiza barība šo vistu gaļu padara īpašu daudzējādā ziņā – gan garšā, gan tekstūrā.

Zivju nodaļā īpaši atzīmējam zīmola Friedrichs Bio produktus gan organiski audzēta foreles fileja, gan Kodiakas savvaļas lasis, kas nāk no polārā Ziemeļu Ledus okeāna.