Iepazīsti Burgundiju

Burgundija ir viens no galvenajiem Francijas vīnkopības un vīna ražošanas reģioniem – apbrīnots un pelts, elegances un snobisma pērle, daudzu vēsturisku faktu un personu skarts! Rudens iesākumā Stockmann Delikatess aicina no jauna iepazīt Burgundijas vīnus, tāpēc esam sagatavojuši arī izcilus piedāvājumus MyStockmann dalībniekiem!

Septembrī, pērkot jebkuru LABOURÉ-ROI vīnu, dāvanā saņemsiet vīna termometru*. Meklējiet īpašas dāvanas arī MyStockmann aplikācijā.

*Dāvanu skaits ir ierobežots!

 

LABOURÉ-ROI sausais baltvīns Chablis 12% 750 ml, 24,00 € (30,00 €)

Pats slavenākais baltvīns no Burgundijas. Daudzu smalku restorānu vīna karte sākas tieši ar šo vīnu. Tam ir gaiši zeltaina krāsa ar zaļganiem atspulgiem. Spilgti izteikts vīnogu aromāts savienojumā ar greipfrūtu, koriandru, papardi, sparģeļi un artišoku. Garšā ir jūtamas vieglas joda notis, kas raksturīgas labākajiem Šablī reģiona vīniem.

 

 

PATRIARCHE dzirkstošais vīns Cremant de Bourgogne Brut 12% 750 ml 14,90 € (18,90 €)

Cremant ražo, sekojot tradicionālai metodei (ar izturēšanu uz nogulsnēm pudelē). Tā Šampaņā tiek ražots visā pasaulē pazīstamais šampanietis. Viegla un svaiga balto ziedu (ābeļu, akāciju) aromātu buķete. Smalkie burbulīši ar mežģīņu putām. Eleganta, atsvaidzinoša pēcgarša.

 

G. BOURGOGNE sausais sarkanvīns Hautes Cotes de Beaune 13% 750 ml, 19,00 € (28,50 €)

Ļoti rets sarkanvīns pagatavots no Burgundijai raksturīgās maigās vīnogu šķirnes Pinot Noir, kas audzēta Cote de Beaune apvidū. Varens vīns ar augstu tanīnu saturu. Zemes un sarkano ogu aromātu buķete. Maigi, samtaini tanīni. Ilgstoša pēcgarša.

 

G.BOURGOGNE sausais baltvīns Chateau De La Guiche Montagny 13% 750 ml, 24,00 € (30,00 €)

 Uz dienvidiem no Šampaņas, Montaņī komūnā, ražo, iespējams, pašus sausākos un minerālu garšā izteiksmīgākos vīnus no Chardonnay. Šis vīns ir spilgts apvidus pārstāvis. De La Guiche vīna dārzs ir tikai 2 ha liels, un gadā tur tiek saražotas tikai 5000 pudeles. Vīns lieliski papildina ēdienus. Tas ir izturēts ozolkoka mucā, kas piešķir tam garšas dziļumu. Ābolu, citrusaugļu, mandeļu, papardes, lazdu riekstu un sviesta aromātu buķete. Elastīga, eleganta, svaiga un apburoša garša.

 

ANDRE GOICHOT sausais sarkanvīns Gevrey Chambertin 13% 750 ml, 63,00 € (80,00 €)

Vīnam piemīt rubīna sarkana krāsa, tas ir caurspīdīgs, dzidrs. Lielo saldo ķiršu, upeņu, melleņu, kazeņu, aveņu aromātu buķete ar lakricai līdzīgām notīm. Vīnam ir spēcīgi tanīni, kas uzlabo garšu un lieliski saskan ar tā pilnību, eleganci un smalku skābumiņu. Augsts izturēšanas potenciāls. Iecienītākais Napoleona vīns.

 

CLOS DU CHATEAU sausais baltvīns Domaine Chateau De Meursault 13% 750 ml, 52,00 € (65,00 €)

Zinoši kritiķi un vīna cienītāji apbrīno šī vīna zeltaino krāsu, kā arī svaiga sviesta, medus, valriekstu un liepziedu intensīvo aromāta buķeti ar pārsteidzošām maija ziedu un medus rauša notīm. Vīns ir zīdains, pilnmiesīgs, dižciltīgs un ar ilgstošu pēcgaršu.