IETEIKUMI VEIKSMĪGAI GRILĒŠANAI

Tā kā grilēšanas sezona rit pilnā sparā, gaļas ražotājs “Kolumbi” sagatavojis ieteikumus veiksmīgākai grilēšanai un arī recepti.
Ieteikumi:

  • Izvēloties gaļu, pievērsiet uzmanība tās struktūrai.
    Gaļu grillēšanai vajadzētu izvēlēties ar tauku kārtu ārpusē vai īpašu tauku slāņojumu, kas padara to līdzīgu marmora rakstam. Tas piešķir gaļai maigu un sulīgu garšu. Steika gabaliņam vislabāk būt vismaz divu pirkstu biezumā.
  • Pirms cepšanas gaļai nepieciešams iegūt vismaz istabas temperatūru, tāpēc ja tā ir stāvējusi ledusskapī, tad pāris stundas ļaujiet tai sasniegt vajadzīgo temperatūru.
    Ja gaļas temperatūra būs par zemu, tad pastāv liela iespēja, ka tad, kad iekšpusē steiks būs gatavs, ārpusē tas būs pārcepts.
  • Apberiet gaļu ar jūras sāli un apslaciet to ar olīveļļu. Pamata garšvielas vislabāk izmantot pirms cepšanas, nevis tās laikā.
  • Steiku liek cepties uz sakarsēta grila, taču ne augstākā temperatūrā par 60°C, un “aprauj” visas gaļas puses, lai steika iekšpuse ir sulīga, bet ārpuse – karamelizējusies. Ja gaļas iekšējā temperatūra būs augstāka par 60°C, gaļas muskuļi kļūs stingrāki un iekšā esošais ūdens tiks “spiests” uz āru, kā rezultātā gaļa var kļūt cieta.
  • Gaļas temperatūru jāregulē – tam noderēs speciāls gaļas termometrs ar adatu. Lai steiks saglabātos sulīgs iekšpusē, kā cepšanas piederumus vislabāk izmantot lāpstiņu vai stangas, bet ne dakšu, jo tādā veidā gaļa tiek sadurta un sula var iztecēt ārā.
  • Pirms steika pasniegšanas ļaujiet tam “atpūsties” vismaz piecas minūtes, lai viss gabals kļūst sulīgs iekšpusē. Ja pasniegsiet to pārāk ātri, griežot gaļu, tās sula iztecēs uz šķīvja.Gaļu var sagriezt šķēlēs un apbērt ar rupjiem sāls graudiem, svaigi maltiem pipariem vai citām garšvielām.
  • Steiku vislabāk pasniegt uz sakarsēta šķīvja, kopā ar svaigiem, grilētiem dārzeņiem vai salātiem, piemeklējot piemērotu vīnu.Nogatavinātā liellopa gaļa (dry aged) ir īpaša ar to, ka tai ir izteiktāka garša. Nogatavināšana palīdz gaļā esošajiem fermentiem sašķelt saistaudus, līdz ar to gaļa kļūst mīkstāka un baudāmāka.
  • Pats liellopa gaļas nogatavināšanas process ir dabisks, taču sarežģīts, kurā tiek strikti kontrolēta telpas temperatūra un mitruma līmenis. Gaļai samazinās šķidruma daudzums, kā rezultātā tiek izcelta tās garša un pagatavojot tā kļūst mīkstāka.