LATVIJAS DIZAINERU ROTU POP-UP VEIKALS

No 11.11. līdz 23.12. Stockmann universālveikala 3. stāvā norisināsies Latvijas dizaineru rotu pop-up veikals. Aplūko un iegādājies 13 Latvijas dizaineru rotas un dizaina darbus.

13 rotu mākslinieki, kas darbojas individuāli vai radījuši savus rotu zīmolus. Kādam tā ir pasūtījuma darbu izpilde, kādam limitēta skaita sēriju veidošana, kādam unikālu mākslas rotu radīšana vienā eksemplārā, kādam dizaina rotu kolekcijas.

Atšķirīgi savā pieejā rotu radīšanas procesā, taču vienoti vēlmē radīt skaisti, jēgpilni un ar domu par mantojumā nododamu rotaslietu, kas nav tikai mirkļa vājums vai modes tendence, bet vērtība nākamajām paaudzēm.

No pirmdienas līdz trešdienai no plkst. 10.00 līdz 21.00 rotas apskatāmas kā izstādes ekspozīcija, savukārt no ceturtdienas līdz svētdienai no plkst. 11.00 līdz 20.00 darbus ir iespējams iegādāties.

Izmanto iespēju un satiec rotu māksliniekus arī klātienē, kas veikalā būs sastopami:

12.11. Una Mikuda

17.11. Pēteris Ripa

18.11. Rasma Pušpure

19.11. Zane Vilka

20.11. Māris Auniņš

24.11. Anna Fanigina

25.11. Anita Savicka

26.11. Aleksandra Federika Krastiņa

01.12. Ieva Birģele

02.12. Mārīte Rudzāte

03.12. Māris Šustiņš

Atbalsta Rotu mākslas biedrība.

RASMA PUŠPURE, ZĪMOLS “DOS ADORNMENTS”

Rota kā nākotnes mantojums, mūžīgs šī laika apliecinājums. Radīta ar cieņu pret planētas resursiem, to jēgpilnu un apdomīgu izmantošanu. Autores iedvesma sakņojas apkārtējos cilvēkos, to sarežģītajā un reizē brīnišķīgajā dabā.

UNA MIKUDA, ZĪMOLS “UNA MIKUDA JEWELRY”

Tāda Mūza nemaz nepastāv. Visu nosaka apzināts un sistematizēts radīšanas process. Jo vairāk tu domā, pēti, meklē, jo vairāk tu spēj radīt, atklāt, ieraudzīt.

MĀRĪTE RUDZĀTE, ZĪMOLS “SAVDABA”

Rotu zīmola “Savdaba” radītāja iedvesmu rod dabā. Dabas elementu klātbūtne formās un faktūrās saskatāma autores darbos sudrabā.

PĒTERIS RIPA, ZĪMOLS “RIPA”

RIPAs rotas ir slepenie ieroči no paralēlām pasaulēm laikā un telpā. Pētera kaislība ir vienkāršība, ērtums un tīru formu izjūta, kā arī burvīgie dabas minerāli un dārgmetāli.

MĀRIS AUNIŅŠ, ZĪMOLS “AUNINS JEWELLERY DESIGN”

Katra rota ir kā lakoniska miniatūra, arhitektoniska konstrukcija, kas top iedvesmojoties no tīrradņu dabiskās strukturālās formas.

ANNA FANIGINA, ZĪMOLS “VERBA”

Juvelierizstrādājumu zīmols VERBA (“vārdi” latīņu valodā), kuru ir radījusi rotu dizainere Anna Fanigina, pastāv no 2001. gada. Vārds ir galvenais impulss rotu radīšanai, tādēļ katra rota nes kādu latīņu vārdu vai frāzi. Latīņu valoda ar saviem dziļajiem un lakoniskajiem izteiksmes līdzekļiem veido savdabīgu kodu bezgalīgajā ziņojumu plūsmā, kas cenšas nonākt līdz cilvēcei iekalti gredzenos, auskaros, piespraudēs. VERBA estētika balstās uz formu askētismu, vienkāršību un caurspīdīgumu.

MĀRIS ŠUSTIŅŠ, ZĪMOLS “MARIS SUSTINS JEWELLERY DESIGN”

Iekšējs dialogs – saruna pašam ar sevi – ir tas sākums, kad cenšos iedegt radošo dzirksti, ik reizi uzsākot darbu un nododoties aizraujošajam rotu darināšanas procesam.

PAULA TREIMANE

Zelts un sudrabs – mani audekli, pērles un dimanti – manas krāsas.

ANITA SAVICKA, ZĪMOLS “ANITA SONDORE”

Sievietes misija ir vairot skaistumu pasaulē un jau no dabas mums ir dots iekšējs spēks to veikt – dzīvesziņa, zintniecība, dziļi maģiskas zināšanas. Lai manas darinātās rotas palīdz šo spēku sajust, vairot, nest!

JELIZAVETA SUSKA, ZĪMOLS “KIFY”

Bērnībā es iztēlojos, ka esmu tik maziņa kā Īkstīte; milzīgā pasaule likās saviļņojošu piedzīvojumu pilna. Man joprojām ik pa brīdim tā liekas. Strādājot ar rotām, es cenšos radīt savu jauno pasauli. Šādas asociācijas ir mana iedvesma, kas pārveido idejas materiālā.

ALEKSANDRA FEDERIKA KRASTIŅA

Rotas radītas ikvienam, ar kuru rezonē šajos darbos iekļautās sajūtas. Autore tic, ka katrs darbs atrod savu īsto cilvēku.

ZANE VILKA

Rada rotas kā mazas skulptūras vai gleznas, kur saspēlējas metāla un citu materiālu krāsas un faktūras, izceļot katra savdabīgas īpatnības. Iedvesmojas no dabas un senajām kultūrām.

IEVA BIRĢELE, ZĪMOLS “GLASSBERRIES”

Vieglums, elegance un harmonija vijas caur GLASS BERRIES rotām, tāpat kā visa apkārtēja pasaule un ikviena no mums.