SAPNIS PAR KAPSULAS GARDEROBI

Mūsu modes konsultante Salome Huhtinena sniedz padomus, kā izveidot ideālu kapsulas garderobi.

Kapsulas garderobe ir garderobe, ko veido neliels skaits savstarpēji kombinējamu klasisku apģērbu, kas ilgi kalpo.

 

Kam vajadzīga kapsulas garderobe?

Daudziem kapsulas garderobe kalpo kā risinājums, kad nepieciešams ātri izvēlēties ikdienas tērpu. Ir vieglāk izvēlēties piemērotu tērpu, tāpat arī samazinās impulsīvo pirkumu skaits.

Steidzīgos rītos glābj viegli uzvelkams, daudzpusīgs, labi kombinējams apģērbs. Sava stila atrašana ir sākumpunkts kapsulas garderobes izveidei. Ikviens var izveidot saviem apstākļiem piemērotu garderobi, turklāt tērpiem nav jābūt garlaicīgiem vai vienmuļiem.

Garderobes bāzes elementiem var viegli piemeklēt akcentu, kombinējot apģērbu dažādos veidos un izmantojot aksesuārus. Funkcionāla garderobe arī uzlabo izpratni par savu tēlu un sniedz pārliecību, jo iespējams atrast piemērotu apģērbu katrai situācijai.

 

Sāc ar atbrīvošanos no liekā.

Pārskati savu garderobi un atbrīvojies no drēbēm, kas ir saplīsušas, sliktas kvalitātes vai neder. Ir arī vērts apsvērt iespēju pāršūt apģērbu pie šuvēja, jo ar nelielu labojumu palīdzību var viegli pagarināt apģērba kalpošanas laiku. Tāpat nodod atkārtotai izmantošanai apģērbu, kas nelietots glabājies skapja dziļumos.

Sāc kapsulas garderobes izveidi ar apģērbu, kuru jau labprāt valkā un uzskati par sev piemērotu, un izvērtē, kas pietrūkst pēc atbrīvošanās no liekā. Nav nepieciešams sagādāt visu uzreiz, trūkstošo var iegādāties pakāpeniski. Tomēr neesi pārlieku prasīga pret sevi un nepārsteidzies, jo piemērotas garderobes nokomplektēšanai visiem četriem gadalaikiem nepieciešams praktiskums un pacietība.

 

Kas ir nepieciešams?

Sākumā izvēlies aptuveni 20-40 apģērba gabalus, neskaitot aksesuārus vai sporta apģērbu. Izvēlies savas kapsulas garderobes pamatkrāsu, piemēram, melnu, tumši zilu vai brūnu.

Izvēlies arī 2-3 neitrālas krāsas, piemēram, baltu, pelēku, bēšu vai haki, kā arī 1-3 akcentu krāsas – tā, lai visas krāsas saderētu kopā.

 

Iepērcies apdomīgi.

Iepērkoties vienmēr ir jāapdomā, vai izvēlēto preci var kombinēt ar apģērbu, kas jau atrodas tavā garderobē. Ieguldi kvalitātē un ilgtspējībā, jo labi materiāli un klasiski piegriezumi vienmēr būs aktuāli un ilgi kalpos.

Daudzpusīga garderobe kalpos tev visos gadalaikos. Piemēram, vasarīgu kleitu ar ziediem ziemā var kombinēt ar vilnas džemperi un zeķbiksēm, savukārt ikdienas apģērbu var viegli papildināt ar košākiem aksesuāriem, kurpēm vai rotaslietām un vilkt uz svinīgu pasākumu.

 

Pareiza kopšana un uzglabāšana.

Iegādājies vienādus pakaramos savai garderobei, kā arī bikšu pakaramos biksēm un izturīgākus pakaramos virsdrēbēm, lai apģērbu uzglabātu kārtīgi. Izkārto drēbes secībā no augšas uz leju, augšiņas novietojot augšpusē, bikses un svārkus zemāk, savukārt apavus — pašā apakšā.

Vasaras drēbes pa ziemu noglabā, lai, sākoties jaunai sezonai, tās atkal paņemtu un gūtu iedvesmu tērpu veidošanai. Rūpēties par savām iecienītajām drēbēm ir patīkamāk, tādēļ gludināšana un pūku noņemšana ātrāk kļūs par ieradumu. Tāpat neaizmirsti izmantot piemērotus mazgāšanas līdzekļus un dabiskos smaržu maisiņus, lai apģērbs skapī saglabātos svaigs.

 

   

 

Tātad sāc ar šo:

  • 6-9 krekli vai blūzes
  • 4-5 žaketes vai džemperi
  • 4-7 bikses vai svārki
  • 1-4 kleitas
  • 2-4 virsjakas
  • 3-5 apavi
  • Garderobi papildina ar saskanīgu apakšveļu un neitrālām zeķēm un zeķbiksēm.