AS Stockmann Somijā plāno korporatīvo restrukturizāciju, tā neattiecas uz SIA Stockmann Latvijā

Atsaucoties uz šīs dienas AS Stockmann publisko paziņojumu: šeit sīkāk

AS Stockmann Somijā lēmums iesniegt korporatīvās restrukturizācijas pieteikumu neattiecas uz SIA Stockmann Latvijā. Visi Baltijas meitas uzņēmumi darbojas neatkarīgi un Rīgas universālveikals turpina ikdienas biznesu kā ierasts. Mēs turpinām ikdienas darbību un esam atvērti mūsu klientiem.

Koronavīrusa epidēmija Eiropā ir ietekmējusi arī Stockmann grupas darbības vidi, vistiešāk skarot klātienes iepirkšanos, bet mēs esam gandarīti, ka mums ir izdevies mūsu klientiem nodrošināt dažādus digitālos risinājumus attālinātas iepirkšanās iespējām, piemēram, Stockmann Delikateses piegādi ar Bolt un citas iniciatīvas”, komentē Dace Goldmane.

Kā jau ziņots, AS Stockmann plāno korporatīvo restrukturizāciju Somijā. Koronavīrusa (COVID-19) epidēmija Eiropā ir ietekmējusi Stockmann grupas darbības vidi, no marta vidus krasi krītoties klientu plūsmai universālveikalos. Lai arī Stockmann un Lindex on-line jeb tiešsaistes pārdošanas rezultāti pēdējās nedēļas turpina ievērojami pieaugt, diemžēl digitālā pārdošana nevar kompensēt kraso klientu plūsmas pazemināšanos šajā ārkārtas situācijā. Koronavīrusa izraisītie ierobežojumi, kuri ir spēkā šobrīd un vēl turpinās, ir negatīvi ietekmējuši klientu un naudas plūsmu universālveikalos.

Tā kā kompānijas bizness ir dzīvotspējīgs un ar spēcīgu pamatu tā atjaunošanai, Stockmann grupas valde, ņemot vērā AS Stockmann finansiālo stāvokli, ir lēmusi sākt uzņēmuma korporatīvo restrukturizāciju Somijā.

Grupas  meitas uzņēmumi, iekļaujot arī Stockmann universālveikalu Latvijā un Tallinā, kā arī Lindex grupu, netiks iekļauti uzņēmuma restrukturizācijas procesā un darbu turpinās kā ierasts.

Restrukturizācija neattiecas arī uz SIA Stockmann Centrs.

Papildu informācija par AS Stockmann grupas darbību:

Lauri Ratia, Chairman of the Board of Directors, tel. +358 50 2922
Jari Latvanen, CEO, tel. +358 9 121 5606