8 soļi līdz lieliskam miegam

Ja vēlies parūpēties par sevi, labākais veids ir ieguldīt labā un kvalitatīvā miegā. Izmantojot šos vienkāršos padomus, tavs nākamais naktsmiers būs labākais, ko esi piedzīvojis.

 

1. IEVIES ATPŪTAS VAKARUS

Tavs ķermenis būs tev pateicīgs, ja izveidosi ieradumu atpūsties pēc aktīvas dienas – ieej brīnišķīgā burbuļvannā, izstaipies uz jogas paklājiņa vai dodies nesteidzīgā vakara pastaigā.

Vakaros ir labi samazināt kairinājuma līmeni, tāpēc samazini smagu slodzi un elektronikas lietošanu labu laiku pirms gulētiešanas. Arī darbs un pat aizraujošas filmas skatīšanās var samazināt miega kvalitāti. Ķermenis un prāts spēs gūt nepieciešamo atpūtu un atjaunošanos, ja samazināsi telpā apgaismojumu un pavadīsi laiku aromātiskas sveces relaksējošā aromāta ieskauts, baudot mierīgu mūziku vai labu grāmatu.  

 

2. BAUDI VĒRTĪGAS VAKARA UZKODAS

Uzturs būtiski ietekmē miega kvalitāti. Ja vēders ir pārāk pilns vai pārāk tukšs, miegs ir viegli traucēts, jo svārstās cukura līmenis asinīs. Tāpēc, ja vēlies patīkamu un mierpilnu miegu, vakaros izbaudi uzkodas, kas satur lēni šķīstošus ogļhidrātus. Gan alkohols, gan kofeīnu saturoši dzērieni var sabojāt nakts miegu, bet, piemēram, kūpoša kumelīšu tējas tase nomierinās un ieaijās maigā miegā.

 

3. MIERPILNS GUĻAMISTABAS INTERJERS

Guļamistabai jābūt vēsai, klusai un tumšai. Tīrā un mierīgā vidē ir vieglāk atgūt mieru, tāpēc guļamistabas interjerā dod priekšroku harmoniskai krāsu shēmai un piezemētai atmosfērai. Relaksējoša atpūtas vietā noteikti nevajadzētu būt piepildītai ar nesakārtotām drēbju kaudzēm vai darba ikdienas priekšmetiem, tāpēc ieguldi funkcionālos uzglabāšanas risinājumos un izvairies no darbstacijas izvietošanas guļamistabā.

Dekoratīvie spilveni un segas ienes guļamistabā omulīgu, ligzdai līdzīgu atmosfēru, savukārt apgaismojuma spilgtumu var samazināt ar tumšiem aizkariem vai miega masku. Turklāt, piemēram, samta aizkari ienesīs guļamistabā greznu viesnīcas sajūtu.

 

4. PALUTINI SEVI AR DABISKIEM MATERIĀLIEM

Skaista un kvalitatīva veļa padara gultu vēl patīkamāku. Elpojoši dabiskie materiāli ir pati labākā izvēlē tiem, kas vēlas izbaudīt kvalitatīvu miegu.

Ja sapņo par pieczvaigžņu viesnīcas vērtiem palagiem, ar pasakaini gludu un svaigu sajūtu, uzklāj blīvi austa perkāļa kokvilnas palagus. Savukārt viegli kopjama veļa ir nepārspējams materiāls steidzīgajiem un tiem, kam ir mājdzīvnieki un bērni, jo materiāls ir maigs un patīkams pat bez gludināšanas.

 

5. IESLĪD MĪKSTĀ NAKTSKREKLĀ

Skaista un ērta naktsveļa vairo gulēšanas prieku. Arī izvēloties naktsveļu, sniedz priekšroku dabiskiem materiāliem, kas rada patīkamu komfortu bez jebkāda veida kairinājumiem. Piemēram, izsmalcināti gluds zīds vai pasakaini mīksts kokvilnas flanelis ir tik patīkams pieskārieniem, ka nevarēsi vien sagaidīt, kad atkal varēsi to uzvilkt. Neaizmirsti arī parūpēties par kāju komfortu, ieslidinot tās siltās un maigās zeķēs.

 

6. IEGULDI KVALITATĪVOS SPILVENOS

Ir vērts ieguldīt kvalitatīvā spilvenā, jo tas visvairāk ietekmē miega kvalitāti. Pat vislabākais matracis nespēs uzlabot tavu miegu, ja nebūsi izvēlējies sev atbilstošu spilvenu. Kad spilvens ir pietiekami izturīgs un pareizā augstumā, tavs kakls un viss ķermenis ir atslābināts un tu saņem nepieciešamo atpūtu.

Izvēlies spilvenu atbilstoši gulēšanas pozīcijai, ķermeņa tipam un vēlmēm: tiem, kas guļ uz sāniem ir nepieciešams augstāks spilvens nekā tiem, kas guļ uz muguras, vai, piemēram, ir šaurāks plecos; vienam ir nepieciešams stingrs atbalsts, bet otrs dod priekšroku mīkstākai sajūtai.

7. ATRODI SAVU SAPŅU SEGU

Ideāla sega nodrošina gulētājam drošu, mīkstu patvērumu, kur temperatūra saglabājas ērta visu nakti. Ķermenis visu nakti izdala mitrumu un siltumu, kas paaugstina temperatūru zem segas. Tāpēc ir svarīgi, lai pati sega nebūtu pārāk bieza. Katra individuālās siltuma vajadzības, kā arī dzīvokļa temperatūra nosaka, cik silta sega nepieciešama.

Segas sajūta ietekmē visu naktsmieru, tāpēc padomā, vai labāk vēlies gaisīgu dūnu segu, kas ieskauj tevi mākoņiem līdzīgā maigumā, vai arī vēlies izbaudīt smaguma segas nomierinošo efektu.

8. TĪRA UN SVAIGA VIDE

Tīrā un svaigā gultā ir labs miegs, tāpēc atceries regulāri mainīt gultas veļu, kā arī vienmēr izsūc gultu ar putekļu sūcēju.

Segu ieteicams mazgāt pāris reizes gadā, spilvenu un matrača pārvalku – četras reizes gadā. Savēlusies sega un spilvens jānomaina pret jauniem: parasti spilveni jāmaina ik pēc pāris gadiem, virsmatrači un segas jāmaina ik pēc četriem gadiem, bet matrači – ik pēc desmit gadiem.

Svaigs gaiss iekštelpās arī palīdz labi izgulēties, tāpēc ieguldi gaisa kvalitātē arī guļamistabā. Gaisa attīrītājs palīdz pret piesārņojumu, un gaisa mitrinātājs palīdz ar pārmērīgi sausu iekštelpu gaisu, kas ir izplatīta problēma ziemas mēnešos.

 

 

Nodrošini sev izcilu miegu un atpūtu ieskatoties mūsu e-veikala mājas kategorijā, kā arī apmeklējot universālveikala mājas nodaļu, kas atrodas 4. stāvā.