MIFUKO - ROKU UN SIRDS DARBS

Mifuko ir Somijas dizaina uzņēmums, kura misija ir sagādāt prieku klientiem, vienlaikus uzlabojot sieviešu labklājību Āfrikas lauku apvidos. Grozus, somas un mājas dekorus izgatavo vairāk nekā 1300 sievietes-amatnieces Kenijas, Tanzānijas un Ganas laukos, izstrādājumi tiek pārdoti vairāk nekā 30 valstīs.  

 

Svahili valodā mifuko nozīmē – kabata, un pamatmisija nodrošina, lai nevienam nepaliek tukšas kabatas. Mifuko ir sertificēts Pasaules godīgās tirdzniecības organizācijas biedrs: godīgas algas un pasūtījumi nodrošina amatnieku nākotnes finansiālo stabilitāti un drošību, kā arī veicina kopienas labklājību.  

Katrs Mifuko izstrādājums ir unikāls, ar rokām darināts meistardarbs, kas apvieno modernu Ziemeļvalstu dizainu ar tradicionālo Āfrikas amatniecību. Katrs izstrādājums satur izgatavotāja oriģinālo parakstu. 

 

 

Mifuko 2009. gadā dibināja divas draudzenes Mari un Minna. Viņas bija draudzenes kopš tekstilmākslas un dizaina studijām Mākslas un dizaina universitātē Helsinkos. Ideja par Mifuko radās krāsainajā tirgus burzmā Nairobi, Kenijā. Minna un Mari bija pārsteigtas par amatnieku meistarību, kas pārdod savas preces, un vēlējās dalīties tajā ar plašāku auditoriju. Minna un Mari nodibināja Mifuko ar skaidru mērķi: apvienot Ziemeļvalstu dizainu un tradicionālās Āfrikas rokdarbnieku prasmes, lai izveidotu uzņēmumu, kas sniedz tiešu labumu Kenijas lauku iedzīvotājiem. 

 

 

MISIJA – VĪZIJA – VĒRTĪBAS 

Mifuko misija ir sagādāt prieku klientiem, vienlaikus uzlabojot sieviešu labklājību Āfrikas laukos. 

Uzņēmuma vīzija ir līdz 2025. gadam divkāršot pilnvaroto amatnieku skaitu, veicināt tradicionālo Āfrikas amatniecību, veidot ilgtermiņa partnerattiecības un aktīvi veicināt ilgtspējīgu mājas interjeru un modi. Lai realizētu savu misiju un vīziju, Mifuko plāno tikpat aktīvi un mērķtiecīgi turpināt būvēt ilgtspējīgas partnerattiecības ar amatniekiem, lai kopīgi izstrādātu jaunus produktus un pārdotu tos visā pasaulē. 

 

 

 

 

Mifuko vadās pēc noteiktām pamatvērtībām – unikalitātes, prieka un atbildības. Šīs vērtības atspoguļojas visos viņu biznesa aspektos.  

Mifuko Ziemassvētku rotājumus no Jakarandas koka zariem ir izgrebuši un apgleznojuši prasmīgi Āfrikas amatnieki. Katrs koka putniņš ir unikāls mākslas darbs. Katrs ornaments ir roku darbs, tāpēc to izmērs un forma atšķiras. Nelielā darbnīcā Nairobi apgabalā izgrebtie ornamenti mudina vietējās sievietes būt uzņēmīgām un neatkarīgām, sniedzot iespēju gūt ienākumus un parūpēties par savām ģimenēm.