Rudens interjera dizaina tendences

Ieskatoties 2022. gada rudens interjera dizaina tendencēs, uzreiz pamanīsi, ka šobrīd uzsvars tiek likts  labsajūtu – padari savu māju par savu miera oāzi un patīkamu vietu taviem ciemiņiem, izmantojot šos rudens tendenču padomus.

 

DAUDZVEIDĪGAS KRĀSAS UN IESPAIDĪGI RAKSTI

Lai rastu iekšējo mieru, šajā sezonā vari turpināt ar jau klasiskiem veidiem telpas iekārtošanā, kā piemēram, fen-šui vai vari izmantot dabas krāsas un materiālus, kas palīdzēs justies piezemētam un mierpilnam, atrodoties mājās. Taču tas nenozīmē, ka 2022. gada interjerā nav arī izteiksmīgāki toņi ­ – noteikti iedrošinām iekārtot savas telpas arī ar šā rudens aktuālākajām krāsām: dažādi brūnie toņi, tumši zaļā, tumši sarkanā un violeti zilā.

Interjera spilgtums ar iespaidīgiem rakstiem jālīdzsvaro ar rudens gaismas iedvesmoto maigumu. Plašāku popularitāti sāk atrast arī džungļu un ziedu raksti, jo joprojām uzmanība tiek pievērsta vēlmei ienest dabu telpās. Mēģini savienot dažādu rakstu spilvenu pārvalkus, aizkarus un palagus, lai piešķirtu telpai dzīvīgumu un personību. Raksti no tālām zemēm sniedz sajūtu, ka esat ārpus pilsētas mūriem, tuvāk pie dabas, gluži kā atvaļinājumā, sniedzot patīkamus labsajūtas mirkļus.  

 

DABISKI MATERIĀLI UN TEKSTŪRAS

Dabiskie materiāli joprojām piesaista uzmanību, jo lauku stila interjera dizains aizvien ir ļoti aktuāls un populārs, it sevišķi pilsētā dzīvojošajiem. Jauc un saskaņo krāsas, materiālus un tekstūras, lai radītu nomierinošu un klasisku izskatu. Izvēlies aksesuārus no koka, palmas, bambusa, porcelāna un dabiskiem materiāliem, lai pievienotu telpai interesantus fokusa punktus.

Visu formu austi elementi piešķirs maigumu jebkurai telpai un ir šī brīža stila tendence. Izmēģini novietot telpās dažādu formu un izmēru grozus, austus piekarināmos lukturus, dabisko šķiedru paklājus un niedru un rotangpalmas mēbeles. Pat kaut kas tik vienkāršs, kā bieza džutas paklāja novietošana uz grīdas, var sniegt siltuma un komforta sajūtu.

Šogad noteikti liels uzsvars interjera tendencēs ir ilgtspējība, jo mēs arvien vairāk apzināmies savu ietekmi uz vidi. Lai atspoguļotu šīs izmaiņas iepirkšanās paradumos, arvien lielāks skaits mēbeļu un tekstilizstrādājumu ražotāju ir sākuši papildināt savu preču klāstu ar videi draudzīgiem produktiem.

 

IZTEIKSMĪGI DEKORI UN AKCENTI

Vasarīgo gaisīgumu palēnām nomaina rudens piesātinātais gaiss, ko varam ienest savās mājās, piemēram, nomainot gaišos toņus un nedaudz bagātīgākiem – samta spilvendrānas, satīna gultas pārklāji un citi krāšņi tekstilizstrādājumi ir šī gada rudens dekoru priekšgalā.

Šajā sezonā arī pamanīsi, ka metāliski akcenti ir sevišķi aktuāli. Tie ir lielisks veids, kā atdzīvināt esošos dekorus, piemēram, uzklājot galdu, izmanto zelta galda piederumus un metāla svečturus, lai pievienotu metāliskus akcentus.

Koka dabiskais skaistums rada mājīgu un nomierinošu vidi rudenim. Maigie un siltie koka toņi atgriežas, īpaši virtuves un vannasistabas iekārtojumā. Lielisks veids, kā ienest mājā papildu siltumu, ir arī koka krēsli, lampas, keramikas vāzes un gleznu rāmji. Pieaugot vēlmei pēc maigākām un atvērtākām telpām, koks piešķir šo efektu.

 

SILTI UN RELAKSĒJOŠI

Tā kā vannasistaba arvien vairāk tiek uzskatīta par mūsu mājas labsajūtas zonu, kurā varam atpūsties un koncentrēties uz sevi, arī šis telpas iekārtošana ir ļoti būtiska. Šoruden vannasistabu vari papildināt ar dvieļiem un vannasistabas paklājiem košākos toņos un rakstos, savukārt nomierinošu gaisotni var piešķirt, piemēram, ar aromātiskām svecēm vai telpu atsvaidzinātājiem.

Apgaismojums ir neatņemams dizaina elements un tā ir iespēja radīt atveldzējošu atmosfēru – pareizā lampa ir kā istabas rota.

 

SKANDINĀVIJAS LAUKU MĀJAS STILS

Jauns interjera dizaina stils, kas pazīstams kā “cottagecore” jeb lauku mājas stils, lēnām sāk piesaistīt aizvien vairāk uzmanību. Šī stila estētika ir vienkārša un ilgtspējīga dzīve, kā arī dekorēšana ar vintage stila priekšmetiem, ziedu rakstiem, dabiskiem audumiem un antīkām mēbelēm. Daba ir viens no galvenajiem šīs estētikas vizuālajiem aspektiem – krāsu palete imitē gaiši zaļu lapotni, akmeņus, kokus un ziedus.

Šādu skandināvu lauku mājas stila interjera dizainu var radīt ar mēbelēm, gultas veļu un dažādiem dekoratīviem priekšmetiem, kas rada mājīgu un bezrūpīgu atmosfēru. Dabas motīvu interjerā var izcelt ar traukiem, tekstilu un gultas pārklājiem, kas ir ne tikai lielisks dizaina elements, bet arī saglabā savu praktisko vērtību. 

 

Piešķir savai mājai priecīgu, burvīgu, krāsainu un nostalģisku atmosfēru ar Stockmann. Vēlies vēl vairāk iedvesmu? Meklē to šeit