Uzklāj lielisku svētku galdu

Ziemassvētki ir gada gaidītākie svētki, un liela nozīme svētku atmosfēras veidošanā ir svētku galdam. Skaists Ziemassvētku galda klājums padara parastu maltīti par brīnumainu piedzīvojumu, un atmosfēriski noformētais svētku galds aicina bez steigas baudīt brīnišķīgos gardumus, kopā būšanu un Ziemassvētku maģisko atmosfēru. Tev nav sevi jāierobežo plānojot savu galda klājumu, tas var būt tradicionāla stila ar sarkaniem, brūniem un zaļiem toņiem, vai arī nestandarta, ar košiem toņiem un aizraujošiem rakstiem – gluži kā no pasaku valstības. Apskati iedvesmojošās idejas un uzklāj pasakainu Ziemassvētku galdu!

Sveces, ziedi, augi un citi galda rotājumi piešķir Ziemassvētku galdam bagātību un raksturu, taču pievērs uzmanību, lai dekori neaizsedz skatu taviem viesiem vienam uz otru. Kā arī parūpējies, lai uz galda būt atvēlēta pietiekami daudz vietas ēdiena novietošanai, jo, protams, bez maltītes nebūtu arī svētku galds. Ja piedāvājumā ir tik daudz ēdienu, ka Ziemassvētku galda klājums sāk izskatīties šaurs, bufete var būt visefektīvākais risinājums. Arī bufetes galdu var izcelt, dekorējot to, piemēram, ar Ziemassvētku galdautu un ziediem.

 

SARKANAIS SVĒTKU GALDAUTS

Sarkans galdauts ir ļoti tradicionāla izvēlē Ziemassvētku galda klāšanai, taču pat sarkanu galdautu var sakārtot dažādos veidos, piemēram, kombinējot sārto toni ar baltu, izveidojot piparmētras nūjiņai līdzīgu rakstu, vai savienojot sarkano galdautu ar tumšākiem toņiem un metāliska mirdzuma akcentiem, radot elegantu un krāšņu atmosfēru.

Sarkano toni vari neatstāt tikai galdautam – uzliec sarkanus traukus, sveces vai vāzi. Ja vēlies tikai nelielus sārtus akcentus, tad vari apsiet ap auduma salvetēm sarkanas satīna vai samta lentes. Neatkarīgi no tā, kur un cik daudz izvēlēsies pievienot sarkano toni, tu būsi piešķīris savam galdam īpašu svētku noskaņu.  

 

NOSTALĢISKS GALDA KLĀJUMS

Nostalģiski Ziemassvētku rotājumi smeļas iedvesmu no iepriekšējām desmitgadēm un bērnības laikiem. Dekoratīvi Ziemassvētku trauki zvaigžņotos sudraba un meža zaļos toņos un maigs lina audums ienesīs Ziemassvētku noskaņā siltu, atmiņām bagātu atmosfēru, gluži kā atgriežoties vecvecāku mājās.

Klasiskie svečturi, vintage Ziemassvētku rotājumi un tradicionālie Ziemassvētku ziedi ir piemēroti svētku galda dekorēšanai, ja vēlies šajā svētku sezonā gremdēties atmiņās un piešķirt nostalģisku noskaņu. Šo atmosfēru papildinās arī jaukas piparu burciņas un ledeņu bļodiņas, kuras var novietot gan uz galvenā svētku galda, gan uz citām virsmām, kā dekorācijas.

 

ELEGANTS SVĒTKU GALDS

Ziemassvētkos uz galda nekā netrūkst un tas ir pārpildīts ar visdažādākajiem gardumiem un delikatesēm, tāpēc arī Ziemassvētku galda klājums var būt bagātīgs un svinīgs. Šajā galda klāšanas stilā noteikti vari neskopoties ar spīdumiem vai dekorācijām, dodot priekšroku zelta mirdzumiem un iespaidīgiem rakstiem traukos, galda piederumos un galda tekstilizstrādājumos.

Dekoratīvās kristāla glāzes un krāšņi svečturi piešķir Ziemassvētku galdam ekstravagantu sajūtu, ko vari papildināt ar elegantām paplātēm, uz kurām ir izkārtoti jaukie gardumi, vai krāšņām ziedu kompozīcija, kas galanti slejas augstā vāzē.

 

DABISKAIS STILS

Tie, kuri nevēlas pārspīlēt ar svētku dekorācijām, noteikti var vairāk paļauties uz dabisko skaistumu, nevis izteiksmīgiem spīdumiem. Maigi, klusināti toņi, ar rokām darināti keramikas trauki un raupji dabiskie materiāli, piemēram, koks, akmens un lins, ienesīs Ziemassvētku gaisotnē mierīgu, dabisku atmosfēru.

Papildini dabisko Ziemassvētku noskaņu ar ekoloģiskiem un skaistiem dekoriem: ieliec vāzē kaltētus ziedus, skuju koku zarus, un Ziemassvētku galda dekorēšanai izmanto sarkanus ābolus un garšvielas, piemēram, kanēļa nūjiņas, kas arī ienesīs telpās brīnišķīgu aromātu.

 

ROTAĻAS UN KRĀSAS

Kā būtu, ja tavs svētku galds radītu maģisku gaisotni, kā no pasaku grāmatas? Izteiksmīgs galda klājums pilns ar košām krāsām, jautrām formām un rakstiem, un iztēli raisošiem traukiem, piešķirs burvības pieskārienu ne tikai tavam galdam, bet visai telpai.

Rotā pasaku Ziemassvētku galdu ar aizraujošām detaļām, piemēram, rotaļīgiem Ziemassvētku rotājumiem un krāsainām spirālveida svecēm. Piesaisti uzmanību ar pārdomātiem akcentiem, kas būs ne tikai skaisti, bet arī praktiski, piemēram, interesantas bļodiņas piepildītas ar svētku saldumiem.  

 

Iedvesmojies no Stockmann un sagatavojies lieliskiem svētku pasākumiem! Plaša izvēle un ātra piegāde – atrodi visu nepieciešamo ideālām Ziemassvētku vakariņām Stockmann universālveikalā un interneta veikalā. Veiksmīgu iepirkšanos!