Daba saka: paldies!

Stockmann Latvijā veic nākamo soli videi draudzīga dzīvesveida īstenošanā

Varam teikt, ka kopā ar klientiem mums Latvijā izveidojusies Stockmann ilgspējīgo risinājumu komanda. Jau 2017. gada septembrī Stockmann Latvijā uzsāka programmas “Nepērc plastmasas maisiņu!” īstenošanu. Atteikšanās no plastmasas maisiņa ir ikviena iespēja samazināt vides piesārņojumu. Programma ir plašāka un tiek īstenota sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu. Katrs nenopirkts maisiņš veidoja ziedojumu summu Baltijas jūras aizsardzībai. Izsakām pateicību mūsu kientiem, kas ar savu apzinīgo rīcību iestājās par vides saglabāšanu. Veikti 2 ziedojumi par kopējo summu 2847 eiro.

Tagad tiek realizēts nākamais solis – ar 1. martu Stockmann Latvijā pilnībā atsakās no balto plastmasas maisiņu piedāvāšanas mūsu klientiem. Turpinām efektīvu virzību uz vides piesārņojuma samazināšanu. Ticam, ka rīkojoties atbildīgi, kopā ar saviem klientiem mēs spējam mazināt ietekmi uz klimatu. Tāpēc veicam pāreju uz eko maisiņiem, kas kompostējas divos gados. Maisiņa cena būs 3 centi. Svaigo produktu nodaļās eko maisiņu izmantosim tikai maltās gaļas fasēšanai un pirkumu ietīsim arī unikālā papīrā, kā to darām jau šobrīd, rūpējoties par ērtu un estētisku produktu iesaiņojumu. Augļu sektorā nodrošināsim bez maksas papīra lielās tūtas ar lodziņu. Papīra maisiņi būs arī maizes sektorā un riekstiem. Zaļie bio maisiņi būs nopērkami pie kases.

Jāatzīmē, ka, atbalstot videi un katra veselībai pozitīvu dzīvesveidu, visiem interesentiem Stockmann Latvijā piedāvā plašu kvalitatīvu dabīgo un videi draudzīgo preču klātu visos segmentos: modes, kur pieejami augstvērtīgas vilnas, kokvilnas, mohēras apģērbi un aksesuāri, augstvērtīgas un veselībai draudzīgas preces bērniem, kā arī mājai preces, kuru materiāli ir kokvilna, zīds, koks, māls un bambuss.

Arī šogad Stockmann kopā ar Pasaules Dabas fondu aicina pievienoties pasaulē lielākajai vides akcijai – Zemes stundai. Tās laikā 30. martā no plkst. 20.30 līdz 21.30 visi pasaules iedzīvotāji tiek aicināti uz stundu samazināt patērētās elektroenerģijas apjomu, tā simboliski demonstrējot rūpes par dabas daudzveidības saglabāšanu. Stockmann Latvijā šīs stundas laikā izslēgs fasādes apgaismojumu.