Preču lietošanas instrukcija
MODE & AKSESUĀRI
DŪNU JAKU KOPŠANAS INSTRUKCIJA
- – Pirms mazgāšanas – rūpīgi iepazīstieties ar materiālu kopšanas apzīmējumiem, kas noradīti jakas iekšpusē.
- – Dūnu jaku ieteicams mazgāt saudzējoša režīmā 30°C.
- – Dūnu jaku jāmazgā no kreisās puses ar aizvērtiem rāvējslēdzējiem un atsevišķi no citām drēbēm.
- – Ieteicams to mazgāt ar neitrālu mazgāšanas līdzekli, labāk šķidru, kas nesatur balinošas vielas, vai ar speciāliem mazgāšanas līdzekļiem (Nixwax, Downwash, Joutsen u.c.). Mazgājot ar parastajiem mazgāšanas līdzekļiem, tiek nomazgāta dūnu tauku kārtiņa, līdz ar to tiek samazinātas dūnu izolējošas īpašības.
- – Dūnas, kas zaudējušas šīs īpašības, viegli saveļas, veidojot kamolu un jaka slikti notur siltumu.
- – Pēc mazgāšanas nelietot specialos skalošanas līdzekļus (veļas mīkstinātājus).
- – Izvairieties no pārlieku liela mazgāšanas līdzekļa daudzuma izmantošanas, ieteicams izmantot tikai 1/3 no mazgāšanas līdzekļa normāla daudzuma.
- – Dūnu jaka jāskalo lielā ūdens daudzumā 3 – 4 reizes un jāliek centrifūga uz lieliem apgriezieniem, lai jaka būtu pēc iespējas sausāka.
- – Pēc mazgāšanas jaku labi izpuriniet.
- – Neatstājiet mitru jaku uz ilgu laiku veļas mašīnā. Lai novērstu nepatīkamo aromātu, kas var rasties pēc dūnu mazgāšanas, jaku nepieciešams pēc iespējas ātrāk izžāvēt.
- – Jaku žāvējiet no kreisas puses, zemas temperatūras režīmā.
Žāvētājā var ielikt arī divas tenisa bumbiņas, lai dūnas nesaliptu un kļūtu vieglas un gaisīgas. Žāvēšanas laikam ir jābūt pietiekami ilgam, pat uz 3-4 stundām. Žāvēšana atklātā un labi vēdinātā vietā ir pieņemama alternatīva, taču tad nepieciešams jaku rūpīgi un nepārtraukti uzbužināt.
- – Dūnu pildījumu pēc mazgāšanas vajadzētu izlīdzināt.
- – Iesakām dūnu jaku mazgāt ķīmiskajā tīrītavā. Mazgājot mājas apstākļos, īpaši uz baltas jakas, dūnas var atstāt dzeltenus traipus.
- – Ķīmiskā tīrīšana ieteicama tikai atsevišķos gadījumos (īpaši netīri traipi u.c.).
MĒTEĻU LIETOŠANA UN KOPŠANA
- Pirms mazgāšanas uzmanīgi izlasiet ieteikumus par apstrādi uz mēteļa iekšējās etiķetes.
- Ieteicams izvēlēties delikāto mazgāšanas režīmu 30°C temperatūrā.
- Mēteli mazgājiet atsevišķi no citām drēbēm, ar iekšpusi uz āru un ar aizvērtu rāvējslēdzēju.
- Izvēlieties neitrālu mazgāšanas līdzekli, kas nesatur balinātāju vai īpašu mazgāšanas līdzekli (Nixwax, Downwash, Joutsen utt.). Parastie mazgāšanas līdzekļi var iznīcināt taukaino plēvi, kas pārklāj dūnas un spalvas, un sabojāt termoizolāciju. Rezultātā dūnu pildījums viegli sapinās, saburzās un tas vairs nesaglabā siltumu.
- Pēc mazgāšanas neizmantojiet nekādus auduma kondicionierus/speciālus skalošanas līdzekļus.
- Nelietojiet mazgāšanas līdzekli pārmērīgi, pietiks ar 1/3 no parastā daudzuma.
- Noskalojiet 3–4 reizes ar lielu daudzumu ūdens un izžāvējiet tā, lai mētelis kļūtu pēc iespējas sausāks.
- Pēc mēteļa mazgāšanas to kārtīgi izkratiet.
- Neatstājiet veļas mašīnā mitru mēteli. Dūnu mēteļi ir jāizžāvē pēc iespējas ātrāk, lai nerastos un nenosēstos nepatīkama slapju dūnu smaka.
- Žāvējiet mēteli ar iekšpusi uz āru, zemā temperatūrā. Žāvēšanai varat ievietot divas tenisa bumbiņas, kas palīdēs atdalīties dūnām un pildījums izlīdzinātos. Ļaujiet mētelim pietiekami daudz laika nožūt, pat līdz 3-4 stundām.
Varat arī izžāvēt mēteli atklātā svaigā gaisā, tādā gadījumā tas ir ļoti bieži jāuzrauga.
- Pēc mēteļa mazgāšanas dūnu pildījums ir jāizlīdzina.
- Dūnu mēteļus ieteicams mazgāt profesionāli. Mazgājot mājās, īpaši baltos mēteļus, uz tiem var rasties dzeltenīgi traipi, ko var atstāt dūnu pildījums.
- Ķīmiskā tīrīšana ir ieteicama tikai tad, ja ir īpaši noturīgi traipi.
SOMU UN AKSESUĀRU LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
Lai adās un tekstila izstrādājumi kalpotu ilgi, ir svarīgi tos pareizi kopt. Nekopti un nepareizi kopti izstrādājumi ātri zaudē izskatu, jo uz tiem iedarbojas deformācijas, saule, karstums, sāls, straujas temperatūras maiņas, sviedri, mitrums, sniegs, bieza samirkšanas un izžūšanas procesu maina, kas veicina ātru materiāla novecošanos un padara izstrādājumus neelastīgus un cietus.
Pareiza ekspluatācija, regulāra kopšana un pareizi izvelēti kopšanas līdzekļi palīdzēs saglabāt izstrādājumus ideālā stāvoklī. Lietojot ādas izstrādājumus un aksesuārus, sargājiet tos no stipras samirkšanas, traipiem un mehāniskiem bojājumiem.
Lai izstrādājumi kalpotu ilgāk, tos nav ieteicams nesāt katru dienu! Uzmanieties, lai uz ādas nenokļūst smaržas vai matu laka, nelietojiet piespraudes, pielīmējamus žetonus un lentas. Izstrādājumu dekoratīvajiem elementiem un firmas zīmēm ir nepieciešama īpaša kopšana. Izstrādājumu izturība ir aprēķināta uz noteiktu maksimālo slodzi: sieviešu somas, vīriešu un jauniešu mākslīgās ādas izstrādājumi – 5 kg; saimniecības somas, portfeļi, vīriešu portfeļi no mākslīgās ādas – 7 līdz 8 kg; vīriešu portfeļi no ādas – 10 līdz 12 kg; koferi līdz 40 kg.
- – Nav ieteicams pārblīvēt un noslogot arī somu iekškabatas, kas veicina oderes deformāciju un plīsumus.
- – Jostām vajadzētu brīvi piegulēt apģērbam, tāpēc nav ieteicams savilkt tās pārāk cieši.
- – Ādas somām un aksesuāriem (cimdiem, siksnām, apģērbam) var lietot ari ādas apavu kopšanas līdzekļus.
- – Pirms ādas izstrādājumu kopšanas līdzekļu lietošanas ieteicams: pārbaudīt šo līdzekli uz neliela izstrādājuma laukuma mazāk redzamā vietā, lai pārliecinātos vai uz ādas izstrādājuma nepaliek traipi, kā ari vai nemainās izstrādājuma krasa.
- – Glabājiet ādas izstrādājumus sausā un vēsā vieta. Sargājiet izstrādājumus no ļoti mitras vai ļoti sausas vides, arī tieši saules stari bojā ādu.
- – Neglabājiet ādas izstrādājumus polietilēna u.tml. gaisa necaurlaidīgos maisos. Karstuma apstākļos āda var izkalst, bet mitrā, karstā vidē pārklāties ar pelējumu.
Gluda āda / mākslīgā gluda āda. Gan tikko nopirktu, gan lietošanā esošu ādas izstrādājumu vismaz, vienu reizi nedēļā nepieciešams apstrādāt ar pret mitruma līdzekli, kas pasargā tos no mitruma un dubļiem. Āda tiek krāsota ar dabīgām krāsvielām, un tādēļ mitruma, siltuma un mehāniskas iedarbības ietekme tā var sākt krāsot. Šādos gadījumos var palīdzēt speciali kopšanas līdzekļi, kurus lieto, lai mazinātu krāsošanu. Ādu vajadzētu regulāri tīrīt ar mīkstu švammīti. Netīriet ādu ar ziepēm, ūdeni vai e||u. Ādas kopšanai nelietojiet vaskus, silikona produktus u.c. līdzekļus, kas mazina izstrādājuma spēju “elpot”
Eļļota un vaskota āda vai nubuks ar laiku izžūst un zaudē savas sākotnējās, mitrumu aizturošās īpašības, tāpēc šie materiāli ir jākopj ar specialiem pret mitruma, tauku un eļļu saturošiem līdzekļiem. Netīru izstrādājumu tīra ar mitru auduma gabaliņu, nav ieteicams mazgāt ar ūdeni.
Zamšādā un nubuks / mākslīgā zamšāda. Izstrādājumu kopšanai ¡jāpievērš īpaša uzmanība. Šādi materiāli būtu jāaizsargā ar pret mitruma līdzekļiem, kas vienlaikus neļauj materiālā iesūkties dubļiem un uzkraties netīrumiem. Zamšādas un nubuka tīrīšanai izmantojiet speciālos tīrīšanas līdzekļus, kā arī speciālu birstīti ar metāla un gumijas sariņiem. Uzlabot izstrādājuma izskatu palīdzēs krāsas atjaunotāji. Zamšādu un nubuku nedrīkst mazgāt. Zamšādu var labi notīrīt, ja to patur virs tvaika, bet pēc tam tīra ar īpašu birstīti. Ja zamšādas izstrādājums ir ļoti netīrs, to tīra ar ziepjūdeni, kam pievienots ožamais spirts. Pēc trīšanas vēlams zamšādu apstrādāt ar mitrumu aizturošu preparātu.
Tekstils, līdzīgi kā zamšāda un nubuks, ir īpaši pakļauts putekļu, dubļu, netīrumu, sāls un lietus iedarbībai. Arī tekstils reizi nedēļā būtu jāaizsargā ar pret mitruma līdzekli, kas vienlaikus neļauj materiālā iesūkties dubļiem un uzkrāties netīrumiem. Tīrīšanai izmantojiet speciālos tīrīšanas līdzekļus, kā arī speciālu birstīti ar mīkstiem gumijas sariņiem vai švammīti. Tos nedrīkst balināt, traipi jātīra ar speciāliem līdzekļiem.
Lakāda. Lakādas izstrādājumi nav domāti valkāšanai aukstā laika, ja gaisa temperatūra ir zemāka par -5°C. Aukstuma ietekmē lakāda plaisā. Lai attīrītu izstrādājumus no putekļiem un netīrumiem, jāizmanto tīrīšanas krēms, kas domāts lakādai. Ieteicams izmantot ari speciālos lakādas kopsanas un aizsardzības līdzekļus, kas atjaunos lakādas spīdumu. Vienkāršai lakādas tīrīšanai izmantojiet mitru auduma lupatiņu.