Korporatīvā sociālā atbildība

Korporatīvā sociālā atbildība “Stockmann” Rīgas universālveikalā 2019. gadā

Latvijā 2019. gadā tika īstenota kampaņa “Daba saka: paldies”. Kampaņas galvenais vēstījums bija informēt klientus par veidiem, kā dzīvot videi draudzīgāk, kā arī uzsvērt, kā “Stockmann” rūpējas par to, lai nodrošinātu klientus ar ilgtspējīgām izvēlēm.

Īstenotās aktivitātes

  • Martā no sortimenta tika izņemti mazie, baltie plastmasas maisiņi un aizstāti ar videi draudzīgiem maisiņiem, kuru cena ir 3 euro centi gabalā.
  • Maijā tika uzstādīts ūdens uzpildes punkts pārtikas nodaļā. Tajā klienti var uzpildīt savas ūdens pudeles vai nomazgāt dārzeņus. Tajā pašā laikā no sortimenta tika izņemti vienreizlietojami plastmasas trauki.
  • Vasarā uz universālveikala jumta tika uzstādīti 7 bišu stropi. Sezonas beigās tika iegūti 370 kilogrami medus. Pēc tam medus tika dāvināts darbiniekiem un pārdots pārtikas nodaļā.
  • Visa gada garumā tika īstenota komunikācija par ilgtspēju un ilgtspējīgām izvēlēm departamenta sortimentā (piemēram, uz preču galdiem tika izcelta informācija par ilgtspējīgiem materiāliem);
  • Rudenī tika uzsākta sadarbība ar igauņu dizaineri Reet Aus – klienti savus vecos džinsus varēja ziedot īpašā kastē universālveikalā. Visi džinsi tika nosūtīti pārstrādei, lai no tiem izgatavotu jaunas drēbes. Veikalā bija pieejama arī dizaineres pārstrādāta apģērbu kolekcija.
  • Pēdējās divās decembra nedēļās tika īstenota kampaņa – par katru pirkumam, kas pārsniedz 100 eiro, klientam tika piešķirta īpaša kartiņa no pārstrādāta papīra ar uzrakstu “Paldies!” un solījums iestādīt egli nākamajā pavasarī.

 

Atkārtoti lietojamas iepirkumu somas

 “Stockmann” iespējams iegādāties melnas auduma iepirkumu somas.

 

Šķirošanas / pārstrādes iespējas universālveikalā

Universālveikalā ir iespējams šķirot: papīru un kartonu, PET pudeles, stiklu, sadzīves atkritumus, pārtikas atkritumus, 3. kategorijas pārtikas atkritumus, bīstamos atkritumus, elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumus, lielgabarīta atkritumus, metālu, koksnes atkritumus, taukus un eļļas .

 

Nozīmīgākās aktivitātes personāla jomā

  1. gadā tika uzsākts projekts sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju. Projekta galvenā ideja bija, ka akadēmijas studenti sagatavo idejas, kā uzlabot personāla telpas, ēdnīcu, ģērbtuves utt. Pēc tam viņu idejas tika pārveidotas par reāliem projektiem un gada beigās tika sākti būvdarbi ieejas zonā un kāpņu telpā.
  2. gadā universālveikals “Stockmann” tika atzīts par TOP 3 taisnīgākā atalgojuma maksātāju valstī pēc “Fontes” pētījuma rezultātiem.