Ieskats šūšanas darbnīcās

Stockmann šūšanas darbnīcā, kur tiek veikta apģērbu labošana, notiek brīnumi gan ar jaunu, gan vecu apģērbu. Prasmīgas šuvējas katru darbiņu izvērtē atsevišķi.

Stockmann šūšanas darbnīcā mašīnas skaļi dūc. Šeit uzvalkus, kleitas un citus apģērba gabalus saīsina, ieņem, pagarina un pārveido tā, lai tie klientam labāk derētu. Darbinieces stāsta, ka mūsdienās apģērbs tiek pielāgots retāk nekā agrāk, tomēr arī mūsdienu mode un tendences ietekmē labojumu nepieciešamību. Lielākoties pielabo piedurknes, svārku apakšmalas un bikšu staras, lai gan, ja rodas vajadzība, meistarīga šuvēja spēj veikt īstus brīnumus.

Darbnīcā ir dažādas šujmašīnas un šūšanas piederumi. Neparastākie no tiem ir gludināšanas un tvaicēšanas stacijā, kur gludināšanas procesā gaisu iespējams gan pūst apģērbam virsū, gan atsūkt no tā, lai vīles būtu pēc iespējas precīzākas. Gadu gaitā sakrājies liels daudzums stāstu par jautriem atgadījumiem un situācijām, ar kurām bijis jātiek galā. Bijis jālabo eskalatorā iesprūdušas kleitu malas, automašīnu durvīs iecirsti mēteļi, kā arī apģērbs, ko bērni sagraizījuši ar šķērēm – visi apģērba gabali saglābti, ņemot talkā izdomu. Reizēm labojumus veic, notikušo uzsverot, nevis cenšoties to noslēpt, bet katrā gadījumā radošās Stockmann šuvējas spēj izdomāt dažādus risinājumus, liekot lietā amata prasmes un fantāziju. 

Darbnīcā atrodami visdažādākie pavedieni, pogas, spiedpogas un auklas, tomēr audumu noliktavas šeit nav. Ja labošanai nepieciešams papildmateriāls, ieteicams paņemt līdzi savu audumu vai rāvējslēdzēju. Mūsdienās šūšanas darbnīca pārveido arī senāk un citur iegādātu apģērbu. Taču apģērbam jābūt tīram, proti, pirms nešanas uz darbnīcu tas jāizmazgā vai jānodod ķīmiskajā tīrītavā.

Veikala nodaļās klientus apkalpo prasmīgas šuvējas modelētājas, kuras katru gadījumu izskata atsevišķi, lai noteiktu, kādi labojumi nepieciešami, un sasniegtu labāko iespējamo rezultātu. Atkarībā no sezonas darbnīcā nodotie apģērbi ir gatavi pāris dienu vai nedēļu laikā. Visaizņemtākais laiks ir pavasarī, izlaidumu laikā, kā arī citās svētku reizēs, piemēram, pirms pieņemšanas Prezidenta pilī par godu Neatkarības gadadienai – turp no šūšanas darbnīcas gadu gaitā devušies neskaitāmi tērpi.

Šūšanas pakalpojumi tiek nodrošināti visos Stockmann universālveikalos. Sīkāku informāciju tev sniegs modes nodaļu kasēs vai šeit.