Gundega Skudriņa un Ieva Bondare atklāj pavasarīga galda klāšanas noslēpumus!

Līdz ar pavasara iestāšanos, siltums, gaišums un krāsas ienāk arī mājas vidē. Uzņemot viesus vai kopīgi ieturot maltītes ar ģimeni, svarīgs ir ne tikai tas ko liek galdā, bet arī tas, kā tas ir noformēts un dekorēts un kādas sajūtas raisa. Tādēļ universālveikals Stockmann aicināja iedvesmojošas un radošas, sabiedrībā zināmas personības dalīties savos ieteikumos par pavasarīga galda klāšanu, atklājot un nodemonstrējot šīs sezonas tendences Stockmann mājas preču nodaļā.

Ziedi, dzeltens un dzīvesprieks mājas noformējumā!

Pasākumu rīkotāja, dekoratore un TV šovu vadītāja Gundega Skudriņa pauž prieku par pavasara sezonas atnākšanu: “Šis visīstākais laiks arī mājas noformējumā ienākt puķēm, krāsām un dzīvespriekam! Pēc garās, nogurdinošās ziemas tā vien gribas dzeltenu, rozā un puķes, ka traks var palikt!” viņa smejas. “Universālveikala Stockmann mājas preču nodaļā Gundegas vārdien varēja uz nebēdu ļauties sezonas  tendencēm un klāt pavasarīgu galdu ar jaunākajām trauku kolekcijām. “Tāds skaistums!” Gundega jūsmo par Villeroy&Boch trauku kolekciju ar taureņiem un koši dzeltenajām Casa Stockmann krūzītēm ar ziedu rakstiem. Puķu un lapiņu raksts atrodams pat uz zīmola Pip Studio galda piederumiem. “Līdz ar šādu trauku iekļaušanu galda klājumā varu izbaudīt puķu un pavasara noskaņu, sataustot, apčubinot un pat sasmaržojot. Ziedi traukos, tekstilā, gultā un vāzēs! Galvenais atrast katrai sievietei piestāvošo, īsto un piemēroto. Čaļi neslinkojam! Klājam pusdienu, vakariņu galdus, pasniedzam kafiju gultā vai vedam piknikā. Visām viena recepte nederēs, bet attieksme un rūpes gan!” Viņa smejoties piebilst.

Izvēloties lietas telpu noformējumam, Gundega  izvērtē, vai to varēs izmantot plašākā spektrā. “Glāze var kalpot kā dzēriena trauks, vāze, scenogrāfijas objekts vai pildīt dekoratīvu funkciju.” Gundega sliecas izvēlēties dabisku materiālu kā stikls, koks, lins, kas ir gan moderni, gan rada omulīgu sajūtu, kā arī ļoti pieņemami latviešu mentalitātei un nepiesārņo dabu.

Ilustrācija no Gundegas Skudriņas Facebook ieraksta:

    

Krāsu mīlestība un ilgas pēc ziediem pat vannas istabā!

Māksliniece un trīs bērnu mamma Ieva Bondare, stāsta, ka labas pašsajūtas nosacījums viņai ir tīra, sakārtota un skaistā vidē. “Uzklāt skaistu galdautu, uzlikt salvetes, saskaņot ar gadalaikiem un svētkiem – tas man liek justies labi, un es ticu, ka ģimenes tradīcijas un ieradumus pārmantos arī mani bērni.” Ieva kā māksliniece mīl krāsas un faktūras, un pat nelielas detaļas un pārmaiņas viņasprāt veido skaistāku vidi – jauna vāze vai trauks, svaigi ziedi vai augs. “Tie, kuri mani labi pazīst, zina, ka man ļoti patīk skaisti trauki –  tā ir gluži kā viena no manām vājībām! Mīlu klāt galdu un aicināt ciemiņus, tāpēc priecājos universālveikala Stockmann  mājas un preču interjera nodaļā atrast tk daudz skaistu lietu!”

Galda klājumu Ieva veidoja ar skaistajiem holandiešu zīmola Pip Studio traukiem, kuri šopavasar atceļojuši uz Stockmann plauktiem un nespēja noslēpt gandarījumu par šo izvēli: “Laikam jau pēc ziemas esmu tik ļoti sailgojusies pēc krāsainiem ziediem, ka mana izvēle šoreiz bija krāsainais un dzīvespriecīgais PIP Studio!” Kā viņa novēroja: “Lielajās bļodās manuprāt pareizā vietā uzgleznoti ziedi, jo bieži šīm lielajām bļodām gleznojumi ir ārpusē un tos grūti saskatīt, kad trauki ir novietoti galda! Turklāt izrādās, ka zīmolam Pip Studio ir arī fantastiski skaists tekstils, dekoratīvi spilveni dzīvojamajai vai guļamistabai, turklāt – arī svieļi un piederumi vannas istabai!”

Ievas sajūsmu izraisīja arī ziedu rakstiem rotātais fondjū trauks: “Kad jūs pēdējo reizi aicinājāt ciemos savus draugus? Skaistais šokolādes fondue tieši gaida Stockmann plauktā, lai to iegādātos un mīļā kompānijā izbaudītu gardumu!”

ilgstspējīga dizaina karstākā tendende šorīd ir izvēlēties lietas, kuras nepieviļ un uzticami kalpo gadiem ilgi, un tam piekrīt arī Ieva: “Rūpējoties par mājas iekārtojumu un domājot par ilgtspēju, izvēlos dabīga materiāla gultas veļu, galdautus un  dvieļus. Ilgtermiņā augstāka cena atmaksājas, nepārmaksājot par to pašu preci vairākas reizes.”

Ilustrācija no Ievas Bondares Facebook ieraksta: