Ziemassvētku vecītis no Lapzemes

Īsto Ziemassvētku vecīti Latvijas bērni Rīgā varēs satikt 5.decembrī.

Vienu dienu, 5. decembrī, Latvijas bērni varēja tikties ar Ziemassvētku vecīti, kurš Rīgā bija ieradies no Lapzemes, Rovaniemi ciema, kur atrodas Ziemassvētku vecīša galvenā mītne. Šo unikālo iespēju Latvijas bērniem, izveidojot svētku programmu, sarūpējusi Somijas vēstniecība Latvijā, Finnair un universālveikals Stockmann Latvijā. Pie universālveikala Stockmann Rīgā visiem Latvijas bērniem bija iespēja tikties ar īsto Ziemassvētku vecīti, piedaloties īpašā svētku pasākumā.

Ziemassvētku vecītis no Lapzemes jau rīta pusē ieradās starptautiskajā lidostā Rīga, kur viņu sagaidīja Somijas vēstnieks Latvijā Olli Kantanens /Olli Kantanen/ un Finnair Klientu menedžere Latvijā un Lietuvā Jeļena Barisone. Pēc sagaidīšanas lidostā Ziemassvētku vecītis kopā ar Somijas vēstnieku apciemoja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazos pacientus. Dienas gaitā Ziemassvētku vecītis apmeklēja arī Rīgas domi, atnesot rīdziniekiem sveicienus no Somijas, kura 6. decembrī svinēja savu valstisko simtgadi.

Olli Kantanens, Somijas vēstnieks Latvijā:

“Gan Somijā, gan Latvijā Ziemassvētki ir laiks, ko mēs pavadām kopā ar ģimeni. “Kopā” ir arī Somijas valsts simtgades svinību moto. Novēlu gan somiem, gan mūsu draugiem Latvijā un visā pasaulē skaistus Somijas simtgades svinību svētkus un prieka pilnu Ziemassvētku gaidīšanas laiku.”

Dace Goldmane, universālveikala Stockmann direktore Latvijā:

“Ziemassvētku svinēšana ir tradīcija, kas veido sirsnīgu un patiesu dzīves saikni starp bērniem un vecākiem, tāpēc šo svētku svinēšanai jāierāda goda vieta. Svētku gaišums ir jāsajūt katram bērnam, lai kurā valstī viņš dzīvotu.”

Arunas Skuja, Finnair  ģenerālais menedžeris Baltijas valstīs un Austrumeiropā:

“Kā oficiālais Santa Klausa (Ziemassvētku vecīša) pārvadātājs, aviokompānija Finnair ar lielāko prieku dāvina Ziemassvētku noskaņojumu Latvijas ģimenēm. Esam palielinājuši  lidojumu skaitu, tas rada Latvijas ģimenēm lielisku iespēju – apciemot Santu paša mājās, Somijas Lapzemē.”

No Rātslaukuma kopā ar bērniem Ziemassvētku vecītis devās gājienā uz universālveikalu Stockmann, kur, sēžot ragavās, Ziemassvētku vecītis teica savu uzrunu. Svētku programmā piedalījās Jauniešu un bērnu vokālā un deju studija un popgrupa “Kukaiņi”, par svētku noskaņojumu gādāja Ziemassvētku orķestris. Klātesošie varēja piedalīties spēlēs, konkursos un radošās darbnīcās. Ar tulka palīdzību bērni varēja brīvi sazināties ar Ziemassvētku vecīti.

Laikā no 13. novembra līdz 26. novembrim Stockmann Latvijā organizēja konkursu “Vēlies satikt īsto Ziemassvētku vecīti?” Konkursa mērķis bija sekmēt un atbalstīt ģimeņu aktivitāti un radošo pašizpausmi, stiprināt ģimeniskās saites un turēt godā Ziemassvētku tradīcijas. Konkursa dalībnieki, bērni līdz 12 gadu vecumam, rakstīja vai zīmēja savu stāstu par to, kādēļ tieši viņš vēlas satikt īsto Ziemassvētku vecīti no Lapzemes. 

Bildes no pasākuma iespējams apskatīt šeit.