Par Stockmann Pastāvīgajiem Klientiem kļūst lāču ģimene

Piektdien, 22. maijā, Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takās par universālveikala īpašajiem Pastāvīgajiem Klientiem kļuva trīs lāči. Latvijā iemīļotā lācene Ilzīte ar savu tēvu Miku un Mika brālis lācis Puika saņēma īpašās Stockmann klienta kartes, kas ļaus regulāri saņemt medu no Baltu drava bišu saimēm, kuras izvietotas uz Stockmann jumta.

Jau otro gadu uz universālveikala jumta mājo bišu dravas, par kurām rūpi tur biškopis Jānis Šnikvalds. Pirmajā gadā bites no Rīgas parkiem ievākušas ap 350 kilogramiem garda medus, kurš atbilst visiem laba medus kvalitātes kritērijiem. Daļu no šī medus dāvanā saņēma Stockmann darbinieki, nelielu daļu medus ir iespējams iegādāties arī Stockmann klientiem, bet daļa no medus – 20 kg – Līgatnes dabas takās mītošajiem lāčiem.

Dace Goldmane, universālveikala Stockmann vadītāja: Mūsu universālveikals aktīvi ievieš sabiedrības dzīvē ilgtspējas risinājumus – bezmaksas ūdens uzpildes punktu, videi draudzīgu iepirkuma maisiņu izmantošanu, dārzeņu, augļu un zaļumu stenda mitrināšanas iekārtu, videi draudzīgu dezinfekcijas līdzekļu stendus. Moderna iepirkšanās vide tiek veidota, rūpējoties ne tikai par klientu ērtībām, bet arī par kvalitatīvu un veselīgu vidi. Urbānā biškopība, nenoliedzami, ir mūsdienīgs zaļās domāšanas veids, kas savā darbībā dabu tuvina pilsētai. Zinām, ka Līgatnes dabas takās strādā cilvēki, kuri mīl savu darbu no sirds un dzīvnieki saņem lielisku aprūpi, tāpēc vēlamies atbalstīt šo darbu un dot arī savu ieguldījumu lāču labklājībai.”

Inta Lange, Līgatnes dabas taku” vadītāja: “Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas takās (turpmāk – LDT) mitinās trīs brūnie lāči (Ursus arctos) – Mikus, Puika un daudzu iemīļotā lāču meitene Ilzīte.

Lielie ķepaiņi ir kārtīgi gardēži  un maltīti parasti uzsāk ar saldumiem un iecienītākajiem kārumiem, un tikai pēc tam ķeras pie citiem pasniegtajiem produktiem.

Lāču ikdienas pārtikas šķīvī ietilpst dažādi Latvijā sastopamie dārzeņi un augļi, kā arī gaļa, zivis vai olas. Ik dienu katrs lācis apēd apmēram 7 līdz 8 kilogramus barības, un pusdienu šķīvis tiek dažādots, lai pašiem lāčiem neapniktu vienveidīgas maltītes. Pavasara un vasaras sezonā ikdienas maltītes tiek papildinātas arī ar svaigiem zariem, pienenēm, salātu lapām un citiem zaļumiem.

“Katrs Līgatnes dabas takās mītošais lācis ir personība ar saviem ēšanas paradumiem un kaprīzēm. Piemēram, lācenei Ilzītei neiet pie sirds vistas gala, bet viņa ir kāra uz zivīm, savukārt lācis Puika labprāt pārtiktu tikai no svaigām ogām, augļiem un pienenēm. Visu lāču iecienīts gardums ir kaltēti liellopu kuņģīši. Saldumus – sukādes, medu vai ievārījumu – lāči bauda 1 līdz 2 reizes nedēļā,” stāsta I. Lange.

Sīkāk par lāčiem, to dzīvesveidu un Līgatnes dabas taku pekaiņu raksturu var izlasīt šeit>>

Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas 1975. gadā, mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un dabas aizsardzības nepieciešamību.

Vairāk foto šeit>>