PDF un Stockmann aicina nepirkt plastmasas maisiņu un tā atbalstīt tīru jūru

Turpinoties Pasaules Dabas Fonda (PDF) un universālveikala Stockmann sadarbībai, turpinās arī akcija “Nepērc plastmasas maisiņu”. Tās ietvaros par katru patērētāja nenopirkto plastmasas maisiņu uzņēmums ziedo 1 centu Baltijas jūras aizsardzībai.

Rezultātā ar savu izvēli – nepirkt maisiņu, veikala apmeklētāji 6 mēnešu laikā ir palīdzējuši sakrāt summu 1392, 13 eiro apmērā. Šis ir jau otrais ziedojums, kas akcijas ietvaros nonāks uzņēma partnera – PDF rīcībā, lai realizētu dažādas dabas aizsardzības aktivitātes.

Uzņēmuma pārstāvji jau iepriekš skaidroja, ka pieprasījums pēc plastmasas maisiņiem  veikalā samazinās un sākoties akcijas pirmajam posmam, tas krities par 25 %.

“Neskatoties uz dažādām vides sargu iniciatīvām, mūsdienās zinātnieki regulāri nāk klajā ar jauniem datiem, kas uzrāda plastmasas augošu klātbūtni dažādās ekosistēmās. Mēs Latvijā, iespējams, vēl esam nedzirdīgi, jo šādu pētījumu par plastmasas klātbūtni mūsu teritorijā nav. Taču ļoti būtiska loma patērētāju vides apziņas celšanā ir tirgotājam – ko viņš vēstīs kā svarīgu un aizsargājamu un kādu piemēru rādīs. Tāpēc mēs esam gandarīti par “Stockmann” labo gribu mainīt patērētāju ieradumus,” vērtē PDF Baltijas jūras un saldūdens programmas vadītāja Elza Ozoliņa.

“Mēs patiesi novērtējam, ka arvien vairāk universālveikala Stockmann klienti iesaistās mūsu un Pasaules Dabas fonda rīkotajā akcijā un neiegādājas iepirkuma maisiņus. Tas nozīmē, ka ne tikai u/v Stockmann, bet arī mūsu klienti domā un rūpējas par apkārtējo vidi, kas mūs visus kopā tuvina lielajam mērķim – dzīvot maksimāli draudzīgi videi. Pie veikala kasēm piedāvājam arī videi draudzīgākas alternatīvas plastmasas maisiņiem – papīra maisiņus un vairakkārt lietojamus auduma iepirkuma maisus. Jau šobrīd Stockmann Latvija Pārtikas nodaļas augļu un dārzeņu nodaļās mūsu klienti izvēlēto preci ievieto maisiņos, kas dabā 100% sadalās. 

Šomēnes u/v Stockmann atzīmē 15 darbības gadus Latvijā un par vienu no prioritātēm u/v Stockmann tālākajā darbībā esam izvirzījuši arī sociāli atbildīgu uzņēmējdarbības formu,” uzsver universālveikala Stockmann Rīga direktore Dace Goldmane.

 
Jāuzsver, ka PDF un Stockmann Rīga sadarbība turpināsies gan kā ekspertu atbalsts videi draudzīgāku pārtikas izvēļu piedāvāšanā, gan kopumā atbalstot veikala virzību videi atbildīgāka patēriņa virzienā.