Pirmoreiz slavenības demonstrē sezonas tendences

Universālveikals Stockmann trešdien, 6. martā, rīkoja krāšņas pavasara sezonas atnākšanas svinības, pulcējot vienkopus spilgtas, sabiedrībā zināmas personības jaunās pavasara-vasaras kolekcijas prezentācijai modes skatē. Pirmoreiz sezonas jaunumus Stockmann pavasara kolekcijas modes skatē demonstrēja slavenības, un pacilātā atmosfērā tika svinēta ideja par iespēju izdzīvot pavasari vēl vairāk, ļaujoties jaunajām tendencēm un izmēģinot ko pavisam jaunu un sev neierastu.

 Šosezon modē ir sievišķība, pasteļtoņi un nostalģiskas vintāžas elementi, kas tika spilgti demonstrēts modes skates laikā, atrādot labāko zīmolu pavasara-vasaras tērpus. Jaunās Stockmann kolekcijas prezentācijā modeļu lomā iejutās sabiedrībā zināmas personības, tai skaitā, TV raidījuma “Māmiņu klubs” vadītāja Kristīne Virsnīte ar meitiņu Amēliju, stiliste un modes dāma Liene Stūraine, iedvesmojošā TV seja Lelde Ceriņa, matu stilists Kristaps Slakteris, TV personība Mārtiņš Kapzems, kā arī Latvijas TOP modeles Māra Sleja un Beāte Stivriņa. Pavasara svinības neizpalika arī bez pārsteigumiem, tā piemēram, pasākuma vadītājs – šarmantais aktieris Andris Bulis pavisam negaidīti pievienojās modeļu pulkam un modes skates kulminācijā arī iznāca kā modelis. Pozitīvi vieglprātīgo noskaņojumu paspilgtināja  DJ Rudd mūzika.

Stilīgajā svētku gaisotnē piedalījās un jaunāko tendenču prezentāciju vēroja vairākas sabiedrības dāmas un stila ikonas, tai skaitā Jana Duļevska, Dagmāra Legante, Aminata, Maija Rozīte – Krištopāne, Ieva Bondare, Aija Šmidre, Dāvids, Nikola Krištopāne un virkne vadošo mediju redaktoru, stilistu, blogeru un modes mīļotāju.

“Pirmoreiz universālveikals Stockmann savas jaunākās sezonu kolekcijas modes skatē prezentējis, tērpu demonstrētāju lomās aicinot iejusties sabiedrībā zināmas personības, sniedzot gan modeļiem, gan skatītājiem iespēju iedvesmoties, izpriecāties un iepazīt jaunākās tendences, satikt savus klientus un iedvesmojoties vienam no otra.” dalās Dace Goldmane, u/v Stockmann direktore Latvijā. “Līdz ar jaunas sezonas atklāšanu universālveikals Stockmann uzsāks kampaņu ar saukli “Daba saka paldies!”. Tās ietvaros Stockmann aicinās veikt pārdomātas uz ilgspējību orientētas izvēles modes, skaistuma mājas preču un pārtikas nodaļās, tādējādi saudzējot planētas resursus nākotnē un mazinot atkritumus un dabas piesārņojumu.

Kas ir modē  šajā pavasarī un vasarā?

Gaišas un ļoti piesātinātas krāsas, žaketes, ērtais over size un romantiskie volāni – iespējas izvēlēties savu iecienītāko stilu ir ļoti plašas, vai arī gluži pretēji – sajusties drosmīgai, izmēģinot ko pavisam jaunu un sev neierastu.

Šajā pavasarī modē ir sievišķība, izceļot to nelielos, bet labi pamanāmos akcentos. Platmale un nevērīgi pārmesta šalle, kuras gali plivinās vējā. Skaistas somas un rišiņas tur, kur tās gaida vismazāk. Šis ir īstais laiks, lai pārsteigtu, iedvesmotu un izbaudītu gada siltākās sezonas, ļaujoties pozitīvai aizrautībai. Sievišķība, rotaļīgums un optimisms ir šī pavasara-vasaras galvenās iezīmes.

TOP tendences šajā sezonā

Viena no šīs sezonas aktuālākajām tendencēm ir retro modes atgriešanās. Stingri disciplinējošais slim-fit pamazām dodas pelnītā atpūtā, ļaujot vietu radošam komfortam. Svītru raksti, lieli atloki un polsterēti pleci – zelta laikmeta gangsteru stils piedzīvojis negaidītu modes mākslinieku interpretāciju. Atgriežas arī liela izmēra žaketes ar pamanāmiem atlokiem un izteiktu plecu līniju. Līniju apdruka patlaban ir viena no aktuālajām tendencēm, kas izceļas modes mākslinieku skatēs. Divrindu pogu aizdare jau atkal tapusi pavisam mūsdienīga. Piešķir nedaudz bohēmas ikdienai, zem žaketes velkot neformālu T kreklu un kājās aujot nepretenciozas sandales.

Uzvalks daiļo vīrieti, bet šajā pavasarī tam noteikti nav jābūt nedz stīvam, nedz garlaicīgam un mazāk par visu neērtam. Tieši otrādi! Modē ir brīvība un lieliska pašsajūta. Pārvērt ikdienišķo uzvalku, padarot to neparastu – kombinē ar dzīvespriecīgi krāsainiem un rakstainiem krekliem un mierīgu sirdi iekāp sportiskos apavos.

Pirms dodies atvaļinājumā, baudīt pludmales priekus, pārliecinies, ka līdzi ņem iespaidīga izmēra salmu cepuri – šīs cepures šosezon piedzīvos popularitātes uzplaukumu. Mūsdienīgie adījumi izskatās stilīgi un sargā no dzestruma. Kombinē tos ar aktuālajiem gaišas krāsas un taisna piegriezuma džinsiem.

Sievišķīgākas modes piekritējas tiek aicinātas izvēlēties lielas, kuplas un sfēriskas piedurknes, jo tās jau atkal ir modē gluži kā pagājušā gadsimta astoņdesmitajos. Stilizētais Viktorijas laikmeta jutekliskums ikdienas garderobei piešķir izteikti sievišķīgus akcentus. Grezna blūze vislabāk izskatīsies ar askētiskiem svārkiem.

Par u/v Stockmann

Stockmann tika dibināts 1862. gadā un ir Somijas biržas sarakstā iekļauts uzņēmums, kas nodarbojas ar mazumtirdzniecību. Tajā ir gandrīz 44 000 akcionāru un aptuveni 7 000 darbinieku. Stockmann grupas ieņēmumi 2018. gadā bija vairāk nekā 1 miljards eiro. Stockmann ir trīs nodaļas –  Stockmann Retail, tai skaitā 8 universālveikali Somijā, Igaunijā un Latvijā, kā arī tiešsaistes veikals Somijā, nekustamā īpašuma pārvaldīšana, kas pārvalda Stockmann pašu un nomāto nekustamo īpašumu, kā arī modes preču veikalu ķēde Lindex ar 474 veikaliem 18 valstīs un tiešsaistes veikals, kas darbojas 30 valstīs.

Pasākuma fotoreportāža

Modes skates bildes iespējasm apskatīt šeit>>