CEĻVEDIS DŽINSU PASAULĒ

Džinsi ir mūžīgs garderobes pamatelements, kas ir iemīļots to daudzpusības un komforta dēļ. Džins arī spēj bez piepūles uzlabot jebkuru apģērbu. Tomēr mūsdienu iespēju jūrā atrast šo nenotveramo ideālo pāri bieži var šķist biedējošs uzdevums. Izvēle var šķist bezgalīga, sākot ar piemērotību un stilu, beidzot ar mazgāšanu un audumu, tāpēc daudzi nemaz nezina, kur sākt meklēšanu.

Nebaidies, jo ideālā džinsa meklējumi var būt aizraujošs ceļojums, kas piepildīts ar izpēti un sevis izzināšanu. Šajā ceļvedī piedāvāsim vērtīgus padomus un atziņas, kas palīdzēs Tev atklāt džinsus, kas ne tikai glaimo Tavai figūrai, bet arī atbilst Tavam personīgajam stilam un dzīvesveida vēlmēm.

Neatkarīgi no tā, vai esi džinsu entuziasts vai iesācējs džinsu pasaulē, dosimies kopā šajā piedzīvojumā, lai atrastu džinsus, kas kļūs par Tavu uzticamo apģērbu turpmākajiem gadiem.

Izvēloties džinsus, runājam par pieciem rotaļīgiem ķermeņa tipiem – ābolu, bumbieru, banānu, ananāsu un smilšu pulksteni. Vizualizācija un pareiza ķermeņa proporciju izjūta palīdzēs Tev labāk orientēties krāsainajā džinsu pasaulē. Ļauj augļiem un ģeometrijai runāt paši par sevi!

 

 

ĀBOLA JEB O FORMA

Šim ķermeņa tipam ir daudz sievišķīgu izliekumu. Tās noapaļoto ķermeni galvenokārt raksturo smalkās rokas un kājas.

 

Ko izcelt?

Ķermenim ir jāpievieno vieglums, kas tiek panākts ar V veida izgriezumiem. Ļoti labi darbojas taisna piegriezuma siluets virs ceļgala. Labi der arī dažādu krāsu diagonālās un vertikālās svītras, kā arī džinsu efekta uzliesmojumi. Viegli peldoši audumi, kas plūst pāri ķermenim, piešķir ķermenim vieglumu. Parādi slaidās rokas un izcel slaidās kājas ar šaurām biksēm. Vieglumu piešķir arī dažāda garuma slāņains apģērbs. Diagonāli griezumi detaļās piešķir slaidumu.

 

No kā izvairīties?

Pārāk lielas un ietilpīgas formas vizuāli piešķirs apjomu. Horizontālā josla palielinās ķermeni. Taisna līnija un platas bikses padarīs ķermeni masīvu.

 

Kādi džinsi piestāv ābolam?

Ābolam piestāv bikses ar šaurāku līniju, reizēm pat pieguļošas. Lieliski darbojas arī pieguļoši džinsi ar augstu vidukli.

 

! PADOMS: Apvieno bikses ar A-veida augšdaļu, kas maigi krīt uz gurniem. Ja vēlies panākt slāņainu efektu, valkājot īsāku topiņu, garāks slānis varētu nosegt gurnu līniju!

 

 

BUMBIERA JEB A FORMA

Šo ķermeņa tipu ir ļoti viegli iedomāties. Bumbierveida ķermeni raksturo šauri pleci, slaids viduklis un izliekta gurnu līnija. Līdzsvarojot ķermeni, lielāks uzsvars jāliek uz ķermeņa plecu un krūšu līniju, lai piešķirtu ķermenim vieglu smilšu pulksteņa formu.

 

Ko izcelt?

Līdzsvaro savu ķermeni, piešķirot krāsu un formu krūšu un plecu zonai. Vienmēr izcelt vidukļa līniju ar jostu vai jostas detaļām. Līdzsvaru var piešķirt arī ar kontrastiem – apakšējā daļā tumšāks korpuss, augšdaļā gaišāks. Neliela jaka, kas sasniedz vidukļa līniju, līdzsvaro ķermeni.

 

No kā izvairīties?

Kleitām ar taisnu un bezveidīgu līniju. Vienmērīgi platas bikses padarīs ķermeņa apakšdaļu masīvu. Pārāk saspringtiem griezumiem, un pārāk īsām biksēm un svārkiem.

 

Kādi džinsi piestāv bumbierim?

Vislabākā izvēle ir bikses ar šaurākām kājām ar paaugstinātu vidukli vai boot-cut un flares ar izplestu apakšējo līniju.

 

! PADOMS: Ir vērts atcerēties, ka vidukļa līnijai jābūt redzamai un izceltai, kombinējot to ar dažādiem topiem!

 

 

BANĀNA JEB TAISNSTŪRA FORMA

Šaura plecu līnija, vienmērīgi taisns ķermenis bez izliekumiem. Tā kā banānam nav noteikta vidukļa, to ir iespējams vizuāli pārvietot uz augšu vai uz leju, kā Tev patīk. Banāna gadījumā tas ir samērā atlētisks augums, galvenais ģērbšanās mērķis ir radīt maigāku formu.

 

Ko izcelt?

Izcel vidukļa līniju, lai labāk artikulētu un veidotu ķermeni. Aizraujoša ģeometrija kakla izgriezumā piešķirs apjomu ķermeņa augšdaļai. Maigumu augumam piešķir A piegriezuma svārki vai svārki ar mīkstu saiti vidukļa līnijā. Drīzāk īsāks nekā garāks siluets.

 

No kā izvairīties?

Pārāk zema jostasvieta deformēs kāju garumu. Pieguļošs garš siluets izcels augumu vēl formīgākā veidā. Pārāk gari vai pārāk šauri griezumi uzsvērs ķermeņa bezveidīgumu.

 

Kādi džinsi piestāv banānam?

Vizuāli un arī komforta ziņā labākā izvēle būtu bikses ar paaugstinātu vidukli, bet arī taisni un plati džinsi lieliski sader ar banānu.

 

! PADOMS: Kombinē bikses ar mīkstāku blūzi, lai vidukļa līnija tiktu maksimāli akcentēta!

 

 

ANANĀSA FORMA

Ananāsu gadījumā runa ir par lielu, masīvāku un pārsvarā garu ķermeni, kam nepieciešamas ļoti prasmīgas zināšanas un padomi.

 

Ko izcelt?

Dod priekšroku tumšām krāsām. Kleitām pieturies pie ceļa garuma. Dažādas diagonālās un vertikālās svītras piešķir ķermenim slaidumu. Vieglāki un gaisīgāki audumi padara ķermeni vizuāli vieglāku.

 

No kā izvairīties?

Pielāgota silueta. Kontrastējošām krāsām un horizontālām svītrām un lieliem rakstiem.

 

Kādi džinsi piestāv ananāsam?

Vizuāli un arī komforta ziņā labākā izvēle ananāsam būtu bikses ar augstāku jostasvietu. Piemērotas ir arī bikses ar šaurāku taisnu līniju vai nedaudz īsākām un šaurākām kājām.

 

! PADOMS: Atkarībā no valkātāja vēlmēm, blūzi var valkāt nosedzot vidukļa līniju vai starp vidukļa līniju. Droši valkā mīkstu trikotāžas izstrādājumu neatkarīgi no izvēlētā bikšu stila!

 

 

SMILŠU PULKSTEŅA FORMA

Smilšu pulksteņa pleci un gurni ir vizuāli vienādi plati, un viduklis ir apskaužami slaids. Tas dod iespēju skaistiem ķermeņa izliekumiem. Ja līdz šim esi slēpis savu izliekto augumu, tagad ir laiks to izcelt, izmantojot pareizo stilu.

 

Ko izcelt?

Dod priekšroku ķermenim pieguļošiem griezumiem un stingrākām formām. Dažādi gingham griezumi uz krūtīm ir paredzēti Tavai ķermeņa formai. Centies izcelt vidukli, pievieno efektīgu jostiņu bikšu vidukļa līnijai. Dod priekšroku plāniem un viegliem audumiem, kas labi plūst uz ķermeņa.

 

No kā izvairīties?

Izvairies no maisiem un pārāk vaļīgām formām, kas slēpj ķermeņa formu.

 

Kuri džinsi ir piemēroti smilšu pulkstenim?

Bikses ar augstu vidukli skaisti izceļ smilšu pulksteņa vidukļa līniju. Smilšu pulkstenim vienlīdz labi piestāv gan taisnas, gan platas bikses.

 

! PADOMS: Izvēloties topiņu vai blūzi, vispirms akcentē savu skaisto vidukļa līniju!

 

 

Kurš džinsa piegriezums piestāvētu Tavai ķermeņa formai? Tabulā atradīsi modeli, kas atbilst Tavām proporcijām.