Ieteikumi adījumu kopšanā
Lai adījumi saglabātu savu izskatu ilgāk, tiem nepieciešama regulāra, bet vienkārša kopšana. Nereti pat iemīļotu un nēsāšanas rezultātā nedaudz nolietotu adījumu iespējams atjaunot un padarīt gandrīz kā jaunu. Ieskaties mūsu 5 ieteikumos!
Lai adījumi saglabātu savu skaistumu gadiem, svarīgi izvēlēties kvalitatīvus dabiskos materiālus – piemēram, merino vilnu, alpakas vilnu vai kašmiru – un rūpēties par tiem ar maigumu un regularitāti. Seko līdzi šiem vienkāršajiem ieteikumiem, lai Tava mīļākā džempera vai jaciņas izskats saglabātos lielisks arī pēc daudzām valkāšanas reizēm.
1.Vēdināšana
Adījumu kopšana ne vienmēr ir sarežģīta – viens no vienkāršākajiem veidiem, kā parūpēties par adījumu, ir ļaut tam izvēdināties. Svaigs gaiss palīdz atsvaidzināt materiālu starp nēsāšanas reizēm un ļauj izvairīties no liekas mazgāšanas, taupot gan ūdeni, gan enerģiju.
Ieteikums
Pēc katras valkāšanas ļauj adījumam izvēdināties svaigā gaisā – pat ja tas šķiet tīrs. Vislabāk to darīt vēsā vai viegli mitrā gaisā, izvairoties no tiešiem saules stariem un lietus. Ja Tev nav balkona, novieto adījumu pie atvērta loga.
Nekad nenoliec mitru adījumu skapī – ļauj tam pilnībā izžūt istabas temperatūrā. Uzglabā adījumus salocītus plauktā, nevis pakārtus – tā tie saglabās formu. Papildus aizsardzībai pret kodēm vari skapī ievietot ciedra koka gabaliņus.
![]() |
Adījumus var karināt tikai uz neilgu laiku, kā piemēram, kad veicat vēdināšanu vai tvaicēšanu. Ar tekstilu pārklātie pakaramie būs labi piemēroti, jo neļaus adījumiem noslīdēt. |
2.Tekstila birste
Ikdienā adījumam var pielipt putekļi, dzīvnieku spalvas vai pūkas. Šādā gadījumā visefektīvākais palīgs būs tekstila birste vai rullītis, kas palīdzēs saglabāt adījuma tīru un koptu izskatu.
Ieteikums
Lai sasniegtu labāku rezultātu, apstrādā adījumu, kad tas novietots uz taisnas virsmas – piemēram, uz gludināšanas dēļa. Tas ļaus rūpīgāk notīrīt apģērbu.
3.Gluda tekstila virsma
Adītiem apģērbiem, īpaši vietās, kur ir biežāka berze – pie sāniem, piedurknēm vai pleciem – mēdz veidoties nelieli savēlumi jeb bumbulīši. Tie nereti rodas pat kvalitatīvos materiālos, taču tos ir viegli noņemt.
Ieteikums
Blīviem un gludiem adījumiem izmanto ar baterijām darbināmu tekstila skuvekli. Pūkainākiem adījumiem labāk noderēs speciāla vilnas ķemmīte. Izvēlies atbilstošo rīku atkarībā no adījuma faktūras, lai nesabojātu materiālu.
![]() |
Kašmira ķemme palīdz saglabāt kašmira un vilnas izstrādājumus skaistus. Koka ķemme ir paredzēta, lai maigi noņemtu pūkas, kas dabiski veidojas uz kašmira un vilnas izstrādājumiem. |
4.Apstrāde ar tvaiku
Tvaicēšana ir lielisks veids, kā atsvaidzināt adījumu starp valkāšanas reizēm – it īpaši, ja nav iespējas to izvēdināt. Tvaiks palīdz ne tikai atjaunot adījuma formu, bet arī novērš krokas, nepatīkamus aromātus, baktērijas un uzkrājušos putekļus.
Ieteikums
Izmanto apģērbu tvaicētāju vai tvaika funkciju gludeklī, taču neturi ierīci tieši pie adījuma – virzi to viegli pāri virsmai. Ja Tev nav šādu ierīču, izkarini adījumu uz pakaramā vannasistabā, kamēr dušojies – un pēc tam ļauj izžūt pie atvērta loga.
Tvaicēšana samazina nepieciešamību pēc biežas mazgāšanas, tā ilgāk saglabājot materiāla kvalitāti.
![]() |
Apģērba tvaicētājs padarīs jūsu apģērbu gludāku un svaigāku īsā laikā. Karstais tvaiks samazina arī nepatīkāmas smakas un iznīcina baktērijas, tāpēc piedāvā labu alternatīvu drēbju mazgāšanai. |
5.Mazgā uzmanīgi un saudzīgi
Lai adījumi ilgāk izskatītos labi, centies tos mazgāt tikai tad, kad tas patiešām nepieciešams – piemēram, sezonas beigās. Ikdienas traipus vari tīrīt lokāli, tā izvairoties no visa apģērba mazgāšanas.
Pārāk karsts ūdens vai intensīvs režīms var izraisīt saraušanos, deformāciju un bumbulīšu veidošanos, padarot mīļo adījumu nelietojamu.
Ieteikums
Vienmēr pārbaudi apģērba kopšanas etiķeti – tajā norādīts, vai to drīkst mazgāt veļas mašīnā saudzīgajā režīmā, mazgāt ar rokām vai nest uz ķīmisko tīrītavu. Mazgājot mājās, izmanto īpašu vilnai paredzētu mazgāšanas līdzekli, nebojā adījumu ar stiepšanu vai beršanu, un rūpīgi to izskalo. Ūdeni izspied maigi – bez izgriešanas.
Adījumus vienmēr žāvē uz horizontālas virsmas, lai tie nedeformētos. Ja nepieciešams, vari mitru adījumu viegli izstiept sākotnējā formā un izmērā.