7 SOĻI LĪDZ BRĪNIŠĶIGĀM MIEGAM

Ja vēlies parūpēties par sevi, labākais veids kā to izdarīt, ir lieliski izgulēties. Izmantojot šos vienkāršos padomus, nākamajā naktī varēsi gulēt vēl saldāk.

 

Piekop relaksējošu rutīnu

Izveido ieradumu atpūsties pēc aktīvas dienas – ieej burvīgā burbuļvannā, izstaipies uz jogas paklājiņa vai dodies nesteidzīgā vakara pastaigā pirms iešanas gulēt.

Vakaros ir ieteicams samazināt intensīvas fiziskās aktivitātes un elektronikas lietošanu. Miega kvalitāti var pasliktināt arī strādāšana un pat aizraujošas filmas skatīšanās. Tā vietā Tavs ķermenis un prāts nomierināsies, kad aptumšosi apgaismojumu un izbaudīsi aromātiskas sveces relaksējošo smaržu, labu grāmatu un mierīgu mūziku.

 

 

Izbaudi pareizo vakara kārumu

Diēta būtiski ietekmē miega kvalitāti. Ja vēders ir pārāk pilns vai pārāk tukšs, miegs ir viegli traucēts, jo svārstās cukura līmenis asinīs. Tāpēc izbaudi adekvātas vakara uzkodas ar maz ogļhidrātiem, ja vēlies labi izgulēties. Gan alkoholu, gan kofeīnu saturoši dzērieni var sabojāt nakts miegu, bet, piemēram, kūpoša kumelīšu tējas tase maigi nomierina.

 

 

Guļamistabas dekori mierīgos toņos

Guļamistabā jābūt vēsākai temperatūrai, tai jābūt klusai un blāvai. Tīrā un mierīgā vidē ir vieglāk nomierināties, tāpēc guļamistabas interjerā izvēlies harmoniskus toņus un mierīgu atmosfēru. Relaksējoša atpūta neietver nekoptas drēbju kaudzes vai ar darbu saistītu aprīkojumu, tāpēc ieguldi līdzekļus funkcionālos uzglabāšanas risinājumos un izvairies no darba stacijas izvietošanas guļamistabā. Dekoratīvie spilveni un segas ienes guļamistabā maigu ligzdai līdzīgu atmosfēru, savukārt apgaismojumu var samazināt ar aptumšojošiem aizkariem vai miega masku.

 

 

Ieslīdi ērtā naktsveļā

Skaista un ērta naktsveļa vairos gulēšanas prieku. Arī naktsveļā priekšroka jādod patīkamiem dabīgiem materiāliem, kas silda, bet neliek svīst. Piemēram, grezni gluds zīds un saldi mīkstais kokvilnas flanelis liksies īpaši mīksts. Ja naktīs salst kājas, izvēlies siltas zeķes.

 

 

Dabīgu materiālu gultasveļa

Skaista un kvalitatīva gultas veļa padara gultu pievilcīgu. Laba miega cienītāja izvēle numur viens ir elpojoši dabīgi un ilgtspējīgi materiāliem, piemēram, organiskā kokvilna vai zīds.

 

 

Dod priekšroku muguru atbalstošai gultai

Laba, ergonomiska gulta nodrošina pareizu gulēšanas stāvokli un dziļu un atjaunojošu miegu. Gultai un matracim ir jāatbalsta ķermenis, lai mugurkauls miega laikā būtu dabiski taisnā stāvoklī, ļaujot visam ķermenim atpūsties. Miega ergonomiku noslēdz piemērots virsmatracis, kas sniedz individuālu atbalstu un gulēšanas komfortu. Virsmatracis var būt mīksts, stingrs, plāns vai augsts – izvēle ir atkarīga gan no personīgajām vēlmēm, gan ķermeņa formām.

 

Ieguldi izturīgos spilvenos

Ir vērts ieguldīt kvalitatīvā spilvenā, jo tas visvairāk ietekmē miegu. Ar piemērotu spilvenu Tu vari pielāgot visu savu gulēšanas stāvokli ideālajam stāvoklim, savukārt slikto miega kvalitāti, ko izraisa nepareiza galvas pozīcija, nevar izlabot pat ar labāko matraci. Kad spilvens ir pietiekami izturīgs un pareizā augstumā, Tavs kakls ir atslābināts un taisns. Tādā veidā viss Tavs ķermenis atslābinās un Tu iegūsti nepieciešamo perfektu atpūtu.

 

Miegam nepieciešam tīra un svaiga gulta, tāpēc noteikti maini gultas veļu un palagus, neaizmirsti arī izsūkt gultu. Segu ieteicams mazgāt pāris reizes gadā, spilvenu un virsmatrača pārvalku četras reizes gadā. Sega un saplacinātais spilvens jānomaina pret jauniem ik pēc pāris gadiem, virsmatrači un segas – ik pēc četriem, bet matrači – ik pēc desmit gadiem.

Svaigs iekštelpu gaiss arī palīdzēs Tev mierīgi gulēt. Gaisa attīrītājs palīdz ar piesārņojumiem un mitrinātājs palīdz ar pārmērīgi sausu iekštelpu gaisu, kas ir izplatīta problēma ziemas