Dzirkstošie vīni – ieteikumi izvēloties glāzes

Lej glāzē aukstu šampanieti un ballīte var sākties! Tuvojoties svētku sezonai, iepazīsti dažādos dzirkstošā vīna glāžu veidus.

Skaistas dzirkstošā vīna glāzes piešķir galda klājumam greznību, kā arī būs lieliska dāvana dodoties ciemos. Nav pareizu vai nepareizu dzirkstošā vīna glāžu, tomēr ir vērtīgi saprasti, kuras no burbuļojošā dzēriena īpašībām izceļ konkrētā glāze. Dzirkstošās glāzes tiek iedalītas 3 dažādos veidos : flute, tulip un coupe.

Izvēloties glāzi, svarīgi pievērst uzmanību tam, cik liela ir dzēriena burbuļu intensitāte.  Šampanieši, Lambrusko un augstas kvalitātes Kavas burbuļo vairāk nekā citi dzirkstošie vīni. Tas nozīmē, ka šos dzērienus ir vēlams pildīt glāzēs tieši pirms pasniegšanas, lai dzēriena burbuļi saglabātos pēc iespējas ilgāk.

Attēlā : Serax 15 cl coupe šāmpanieša glāze 19,90 (25,-)

 

Dzirkstošā vīna glāzes katrai situācijai

FLUTE

Šaurā un augstā flute glāze ir labi piemērota lielākām ballītēm, jo, pateicoties šaurajai kājai, tās aizņems mazāk vietas uz paplātes/galda un varēsiet izkārtot vairākas glāzes. Šaurā glāzes forma koncentrē dzēriena garšu un aromātu, ļaujot pilnvērtīgi izbaudīt dzēriena nianses. Dzēriena burbuļi attīstās strauji, tomēr aromāts neizkliedējas tik strauji, kā lēzenajās glāzēs. Lieliski piemērota Kavas un Prosecco baudīšanai.

 

Zwiesel Glas Šampanieša glāzes, 2 gab. 55,90 (69,90)  Villeroy & Boch NewMoon šampanieša glāzes 4 gb 58,90

 

COUPE

Elegantā, lēzenās formas coupe glāze piešķirs ballītei senatnīgu šarmu. Tomēr, jāņem vērā, ka šīs glāzes forma veicina burbuļu, kā arī aromāta ātrāku izplēnēšanu, tādēļ pasniedzot un baudot dzērienu no coupe glāzes ir jābūt veiklam.

Iittala Essence šampanieša glāzes 31 cl, 2 gab 27,90 (34,90)  Ferm Living šampanieša glāzes 2 gab 39,-

 

 

TULIP

Tulpes (tulip) formas glāze izceļ labākās dzirkstošā vīna īpašības. Apakšā sašaurinātais glāzes dizains veicina burbuļu veidošanos, bet plašais glāzes centrs veicina aromāta attīstību un izceļ tā garšu. Sašaurināta glāzes augšdaļa palīdz saglabāt burbuļus ilgāk.  

 

Riedel Extreme Rosé Vīna/Šampanieša glāzes, 2gab. 49,90  Spiegelau Lifestyle šampanieša glāzes 4 gab. 36,90