1 pers.

100 ml mandeļu piena mitrinātai un skaistai ādai
½ glāzes pilngraudu auzu pārslu skaistiem matiem un stipriem nerviem
1 banāns skaistiem matiem, nagiem un ādai
sauja lielogu melleņu labai imunitātei un jauneklīgam izskatam
sauja upeņu, lai imunitāte stipra
sauja kazeņu
2 ēdamkarotes čia sēklu pret iekaisumiem un stipriem kauliem

  1. Auzas aplej ar mandeļu pienu un atstāj uz 10 minūtēm uzbriest.
  2. Dziļā traukā vai blendera krūzē liek aplietās auzas ar visu mandeļu pienu, pievieno ogas, un visu sablendē viendabīgā masā. Ja tā šķiet par šķidru, pievieno vēl banānu vai auzas.
  3. Sablendētu smūtiju liek bļodiņā, dekorē ar ogām, banānu ripiņām un čia sēklām.

IEGUVUMS:

Čia sēklas ir lielisks veselīgo taukskābju avots, tās palīdz cīnīties ar iekaisuma procesiem un pasargā ādu no saules negatīvās iedarbības, kā arī tajās atrodams kauliem tik svarīgais kalcijs. Čia sēklās ir šķiedrvielas, kas uzlabo zarnu trakta darbību un mazina vēdera uzpūšanos.

Mandeļu pienā ir nepieciešamā dienas deva E vitamīna, kas palīdz mitrināt ādu un aizsargāt to no saules staru sliktās iedarbības. Vienā tasītē mandeļu piena ir gandrīz 45% dienas kalcija devas un 25% dienas devas vitamīna D.

Auzu pārslās ir ļoti augsta magnija koncentrācija, tas palīdz veselīgiem un skaistiem matiem. Auzām piemīt arī spēcīgas pretnovecošanas īpašības, ko nodrošina selēns, kas veicina ādas elastību. Auzas ir bagātīgs B vitamīna avots, kas nodrošina veselīgu nervu sistēmu.

Mellenes ir pārbagātas ar E un C vitamīniem, kas palīdz saglabāt jauneklīgumu kā izskatā, tā prātā. Tie aizsargā ādu pret sliktajiem ultravioletajiem stariem un uzlabo ādas elastību, kas ļaus izvairīties no krunciņām. Augstais kālija saturs mellenēs palīdz skābekļa un uzturvielu cirkulācijai organismā.