Ilgtspējīgi un veselīgi

Pievērs uzmanību produktu marķējumiem

Zivis un jūras veltes ir viena no veselīgākajām izvēlēm. Piedāvājot šos produktus, apzināmies, cik būtiski tas ietekmē pasaules resursus. Stockmann zivju nodaļas sortimentā aicinām pievērst uzmanību produktiem ar MSC un ASC marķējumu. Šie sertifikāti apliecina, ka veselīgie un gardie produkti iegūti, maksimāli rūpējoties par apkārtējo vidi.

MSC marķējums garantē to, ka zvejas laikā ir nodarīts minimāls kaitējums dabai, ka arī zivju nozveja un glabāšana ir notikusi saskaņā ar atbildīgas un ilgtspējīgas zvejniecības principiem. MSC marķējums tiek lietots tikai tad, ja saņemts sertifikāts kuru kontrolē bezpeļņas organizācija MSC, kura izstrādā standartus planētas resursu saglabāšanai.

ASC marķējums garantē to, ka zivis ir audzētas un nozvejotas saskaņā ar atbildīgas un ilgspējīgas zivju audzētavas principiem.

 

Stockmann pārtikas nodaļā kafijas sortimentā aicinām pievērsiet uzmanību Faitrade, UTZ un Rainforest Alliance marķējumiem, tie liecina par godīgas tirdzniecības praksi. Godīgās tirdzniecības mērķis ir piedāvāt patērētājiem iespēju iegādāties preces un pakalpojumus, garantējot, ka to ražošanas procesā nav cietuši citi cilvēki vai citas dzīvas radības un darbinieki ir strādājuši civilizētos apstākļos un saņēmuši godīgu samaksu, ka arī nodrošina tādu zemkopības praksi, kas mazina ietekmi uz vidi, piekopj atbildīgu un inovatīvu saimniekošanas praksi.

 

Iepērkoties aicinām izmantot savu maisiņu un traukus

U/v Stockmann ir pilnībā atteicies no balto plastmasas maisiņu piedāvāšanas klientiem. Šobrīd piedāvajam eko maisiņus, kuri kompostējas divos gados.
Atteikšanās no plastmasas maisiņa ir ikviena iespēja samazināt vides piesārņojumu. Eko maisiņa cena – 0,03 EUR.